• Czytanie zaczęłam dość niepewnie, ze względu na to, jest moją lekturą. Jednak po kilku stronach przekonałam się, że to świetna książka. Zachwycił mnie piękny literacki język, lekki dowcip i zaskakujące zakończenie. Polecam.
    +2 trafna
  • Fajna książka, momentami zabawna i wciągająca. Podeszłam do niej dość sceptycznie, ponieważ była moją lekturą, całe szczęście okazała się być znacznie lepszą od innych lektur szkolnych! Można się pośmiać, szczególnie z opowiadań małej Genowefy, która potem okazuje się być Aurelią. • Dziewczynka ta często wpada na "obiadki" do obcych ludzi, z czasem nawet zaprzyjaźnia się z nimi. Wątek małej jest dość wciągający, jednak wydaje się mało realne by mała dziewczynka samotnie wędrowała po domach, i prosiła o obiad. • Poruszany jest tu również wątek miłosny, oraz relacje nauczyciel - uczniowie. • Jednym słowem ciekawa książka, na zimowe wieczory.
  • Złoty okres lat 80-tych Jeżycjady! Zdecydowanie jedna z najlepszych książek cyklu.
  • Piąta część "Jeżycjady", najsmutniejsza w całej serii, ale nie pozbawiona humoru, trochę gorzkiego, lecz w całości na przekór ciężkim czasom. • Jest rok 1983. W każdej porządnej rodzinie kogoś brakuje. W rodzinie Borejków Gabrysia, porzucona przez męża - utracjusza Pyziaka, mężnie wychowuje malutką córeczkę, Pyzę. Na pierwszy plan wysuwają się też inni mieszkańcy kamienicy przy ul. Roosevelta. Jest Maciek Ogorzałka i jego starszy brat, jest rodzina Lewandowskich (jeden z Lewandowskich startuje w konkurach do Idy Borejko). Natomiast z profesorem Dmuchawcem (usuniętym z pracy w liceum) mieszka jego wnuczka, Janka Krechowicz, zwana Kreską. Poznajemy też rodzinę Lelujków, mieszkającą nieopodal w blokowisku. Wszystkich zaś łączy tajemnicza postać Genowefy Bombke vel Trombke, vel Pompke, vel... Geniusia, dziecko dość brzydkie i wiecznie osmarkane, ale za to radosne i ufne, skrywa także swoją wielką tajemnicę.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo