• Prawdziwa. Szczera. Wstrząsająca. • Fabuła: Andrzej G., bogaty prawnik z Krakowa, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Prawnik przez wiele lat przed zaginięciem znęcał się nad swoimi najbliższymi. Miłość konkubiny jednak sprawiała, że wciąż przy nim trwała. Policja wielokrotnie przesłuchuje Weronike K. oraz Joanne G.. Kochanke i córkę zaginionego. Poszukiwania również nie dają żadnych efektów. Po kilku latach krakowskie Archiwum X aresztuje jednak córkę oraz kochankę. Kobiety zostają oskarżone o morderstwo. Maszyna rusza. Przesłuchania, areszt oraz proces. Dlaczego dwie zastraszone i zmanipulowane kobiety dokonały tego czynu? Weronika K. szczerze mówi o przyczynach morderstwa, samym morderstwie, areszcie oraz procesie. Wszystkie wspomnienia zebrał Piotr Litka. • Moja opinia: Książka jest dość brutalna. Nie jest to zdecydowanie pozycja dla osób o słabych nerwach. Niezwykła szczerość Weroniki K. sprawia, że nabrałam do niej szacunku. Morderczyni nie szuka rozgrzeszenia przez czytelnika, chce sama sobie wybaczyć. Dokładnie też mówi co doprowadziło do zbrodni. Celowo nie opisuje tego żebyście też mieli radość z czytania. Lektura tej książki pozwala też zagłębić się w tajniki śledztwa oraz procesu. Najbardziej szokująca w całej historii jest bezradność policji, która nie potrafiła znaleść winnych zaginięcia Andrzeja G.. Oczywistym jest również fakt, że do takiej zbrodni nie powinno dojść, jednak ponieważ doszło, warto dowiedzieć się dlaczego i co o tym wszystkim myśli sama morderczyni. W książce jest dużo uczuć. Napisana jest jasnym i zrozumiałym aczkolwiek ciekawym językiem. • Jest to jedna z tych książek, które czyta się jednym tchem i długo się o nich nie zapomina. • Moja ocena: ****** • Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca • www.lottaczyta.blox.pl
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo