• Dziadek Jennifer był nazistowskim zbrodniarzem. Ta wiadomość zachwiała całym jej dotychczasowym zyciem. Odkrywając tajemnice swojej biologicznej rodziny musiała jeszcze raz zmierzyć się z historią II Wojny Światowej, z piętnem okrucieństwa które pozostawił po sobie jej dziadek - Amon Goth oaz z własnymi problemami psychicznymi, depresją.
  • Czy znacie dzieje swojej rodziny? Wiecie, kim byli Wasi przodkowie? Dzisiaj w "Polecamy na weekend" opowieść, która udowadnia po raz kolejny, że najbardziej niep­rawd­opod­obne­ historie pisze samo życie. Bohaterka książki, oddana w dzieciństwie do domu dziecka i wychowywana potem w rodzinie adopcyjnej, dowiedziała się prawdy o swoim pochodzeniu dopiero w wieku 38 lat. Okazało się, że jest wnuczką Amona Götha – zbrodniarza hitlerowskiego, m.in. komendanta obozu konc­entr­acyj­nego­ w Płaszowie. Przeżywa szok. Książka Jennifer Teege "Amon: mój dziadek by mnie zastrzelił" to poruszająca historia odkrywania siebie, swoich korzeni, wpływu przeszłości na teraźniejszość. To wspomnienia dziecka, które trzeba skonfrontować z brutalną historią. Koniecznie trzeba przeczytać! am
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo