• Tematem przewodnim tej książki jest program sterylizacji kobiet.Temat trudny i poruszający,dla NAS,wrażliwych kobiet bolesny.Stwierdzenie " patrz sercem" w tej historii,budzi nadzieję,że są jeszcze ludzie,których stać na odwagę bycia sobą.
  • Fabuła nawiązuje do programu Sterylizacji Eugenicznej, który naprawdę miał miejsce w Karolinie Północnej. Dotyczył on głównie rodzin biednych, korzystających z zasiłków i ...ludzi o niskim poziomie IQ. Czy to, że człowiek urodził się i wychowuje w ubogiej rodzinie, rodzinie niewykształconej, żyjącej głównie z pracy swoich rąk i zasiłków od państwa, daje państwu prawo, by decydować o losach tych ludzi, szczególnie w sprawach osobistych i intymnych takich jak posiadanie potomstwa. Czy to, że jest się biednym i niewykształconym tzn. że będzie się złym rodzicem? Czy to znaczy, że należy podjąć decyzję za nastoletnią dziewczynę i ją po prostu wysterylizować, żeby sama nie miała dzieci...nawet kiedyś w przyszłości...? Książka przedstawia dwie strony "za" i "przeciw" programowi. • Jak dla mnie bardzo pouczająca, bowiem czasem ingerując się w życie innych nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo tych ludzi ranimy... • Polecam
  • Książka dedykowana jest "Kobietom i mężczyznom, którzy nie mieli wyboru". Chodzi o Program Sterylizacji Eugenicznej, który naprawdę realizowano w Karolinie Północnej przez kilkadziesiąt lat ubiegłego wieku - po raz ostatni w 1975 roku. Nigdy wcześniej nie zetknęłam się z tym tematem, a jest on wpleciony w historię głównych bohaterów. To czyni tę książkę ciekawą, bo mimo fikcyjnych postaci, sterylizacja "kretynów", czy kobiet korzystających z zasiłków socjalnych - jak się okazuje - miała miejsce naprawdę...
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo