• Bardzo dobrze bawiłam się przy lekturze perypetii Tereski Trawnej pióra tej autorki, ale nie będę ukrywać, że jestem niesamowicie ciekawa innych jej książek. • Padło na "Toń" z cyklu wrocławskiego - która niesamowicie mnie zaskoczyła. Zdecydowanie różni się od zabawnych i lekkich komedii kryminalnych, w których brylowała rodzina Trawnych. • "Toń" kojarzy mi się z pewną dojrzałością, po części z analizą psychologiczną oraz nastrojowością i tajemnicą. Zdarzają się także elementy humorystyczne, jednak one nie są bazą całej historii, a jedynie dodatkiem. • Z pewnością nie jest to moje ostatnie spotkanie z twórczością Marty Kisiel.
  • Czas płynie niczym rzeka. Co jednak oznacza to w praktyce? Na to pytanie odpowiedź będą musiały znaleźć siostry Stern: roztrzepana Dżusia i jej introwertyczna siostra Eleonora. Całe życie przestrzegały zasad apodyktycznej ciotki. Nigdy nie zostawiaj mieszkania pustego. Nigdy nie wpuszczaj do mieszkania obcych. Pewnego dnia łamią oba te zakazy i tak zaczyna się ich pościg za tajemniczym antykwariuszem Ramzesem. Na jaw wyjdą rodzinne sekrety, historia zacznie się splatać z teraźniejszością, a gdzieniegdzie padnie trup. W tej książce Marty Kisiel wracamy do znanego z jej wcześniejszych powieści magicznego Wrocławia, choć tym razem pokazany zostanie w trochę inny sposób. Wprawne oko czytelnika innych książek autorki znajdzie kilka znajomych miejsc i postaci, dzięki czemu książka nabiera jeszcze więcej uroku. Czego możemy sobie życzyć w książce na spokojne, zimowe wieczory? • Autorka oferuje nam trochę humoru, historii, rodzinnych relacji, podróży w czasie i trochę morderstwa… Warto więc sięgnąć po Toń i spędzić czas z nowymi bohaterami. Z tymi starymi też. • Joanna Pękala • Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo