• Książka z tłem religijnym. O wyborach, o ludziach poróżnionych przez swoje poglądy. Oświeci ludzi konsekwencjami aborcji i trudem dalszego życia po zabiegu, jak trudno jest się po tym pozbierać, o dręczących wyrzutach sumienia i o tym ciężarze na sercu, który nie pozwala się cieszyć życiem.
  • Książki Francine Rivers zdobywają liczne nagrody i przyciągają miliony czytelników. • „Dziecko pokuty” to kolejna książka autorki z typowymi dla niej chrześcijańskimi przesłaniami, dotykającymi moralności i prawdy jako podstawowych wartości człowieka. • Głównym tematem książki jest gwałt na młodej dziewczynie i „ święte” prawo do aborcji w takim przypadku. Historia Diny porusza , przeraża krzywdą i niesprawiedliwością jaka ją dotknęła. • Okazuje się iż dziewczyna jest w ciąży, kolejne zdarzenia doprowadzają do tego, że ucieka z domu. Jej głęboka wiara nie pozwala na pozbycie się dziecka . • Co postanowi Diana i jak ułoży się jej życie? • To nie jest książka, którą po przeczytaniu odłożysz na półkę i o niej zapomnisz, to książka, która porusza najczulsze zmysły i zmusza do przemyśleń .
  • Przedmiotem książki jest aborcja i jej skutki, problem na pewno ważny i dyskusja na temat obowiązkowa. Jak można przewidzieć autorka przedstawiła temat bardzo od strony wiary: dużo odniesień do pisma, dożo rozmów z Bogiem, chrz­eści­jańs­kiej­ pokory. Jednak pojawia się tu pewna dwulicowość. Jedynie główna bohaterka całkowicie zaufała Bogu i Mu zawierzyła. Pozostali bliscy wg mnie nie do końca się sprawdzili w obliczu tragicznych wypadków. Trochę przegięta jest też sprawa ukrywanych przez pokolenia aborcji w rodzinie, a potem okazuje się, że sąsiadki też dokonywały zabiegów, i koleżanki, i siostry koleżanek.. Generalnie książkę warto przeczytać, warto przemyśleć, po prostu wartościowa pozycja.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo