• Piękna, poruszająca, wciągająca, niesamowita... • Akcja toczy się dwutorowo. Czasy współczesne - Ana i Konrad, oraz czasy II wojny światowej to francuska Żydówka Sara i niemiecki oficer SS Georg. Łączy je obraz Giorgionego - "Astrolog", który kryje podobno jakiś sekret... • Zakazana miłość, okropieństwa wojny, tajemnica, rosnące napięcie, zazdrość która niszczy... • Ciężko było się oderwać a czytanie było prawdziwą przyjemnością :)
    +2 trafna
  • Gdyby książka miała 400 stron może by się czytało z zain­tere­sowa­niem­ ale okres wojenny opisany zbyt szczegółowo i książka na tym traci sam temat dobry
  • Bardzo dobra książka. Czyta się jednym tchem. Bardzo realistyczny obraz wojny i ludzkiego cierpienia,z historia pewnej miłości,ktora nie miała prawa się narodzić.Pióro zbliżone do "Dziewczyny ktora kiedyś kochales" Jojo Moyes. Polecam.
  • To moja druga ksiazka tej autorki, jestem pod wrazeniem tego ile watków, ram czasowych i historii przeplata sie w kazdej powiesci. Lektura wciaga do reszty, czyta sie rerlacyjnie. Jesli ktos lubi tematyke wojenna z nuta tajemnicy i delikatnej sensacji to polecam.
  • ciekawa akcja , ksiązka godna polecenia
  • Uwielbiam takie książki: trochę historii, trochę sensacji, trochę miłości - wszystko świetnie zrównoważone. Mimo objętości pochłonęłam ją błyskawicznie. Gorąco polecam
  • Uwielbiam książki z dziełem sztuki w roli głównej. Wszystkim fanom intrygi wszelakiej polecam tę zaskakującą i fascynującą powieść hiszpańskiej pisarki.
  • Spokojnie można by 100 stron niczego wyrzucić, zmarnowany potencjał wspaniałej historii rozmemłany i rozmyty na niepotrzebne wątki poboczne.
  • Piękna i wzruszająca książka, o zakazanej miłości Żydówki i Niemca podczas wojny i bardzo ciekawa zagadka kryminalna, która dzieje się obecnie, ale ściśle powiązana jest z czasami i bohaterami wojennymi. • Dla mnie rewelacja.
  • Co by tu rzec? Nie zachwyciłam się. Jak dla mnie akcja coś za długo się rozkręcała, może byłam nieuważna, ale gubiłam się trochę w nic nie mówiących mi nazwach instytucji zajmujących się sztuką dawniej i dziś, i jak się dalej okazało nie było to ważne. Przy objętości ok 600 stron to może normalne, taki wolny rozwój wypadków. Potwierdzam opinię większości, że wątki wojenne są dużo ciekawsze, obecna Ana jest delikatnie mówiąc irytująca. Jestem generalnie przeciwniczką wulgaryzmów, a tu drażniły, będąc wyjątkowo nie na miejscu, często zupełnie nie potrzebne. Przyznaję, że zaintrygowała mnie tajemnica Szmaragdowej tablicy, ale albo przegapiłam sprawę, albo faktycznie nie została wyjaśniona. To będzie moja zagadka!
  • Ciekawy pomysł na powieść sensacyjną. Akcja książki rozgrywa się równolegle w czasie II wojny światowej i współcześnie. Niestety słabo trzyma w napięciu, dość szybko można domyśleć się kto jest kim i co będzie dalej. Szkoda, że autorka nie pokusiła się o rozwinięcie wątku samej szmaragdowej tablicy i tajemnicy, którą miała skrywać, a skupiła się jedynie na intrydze związanej z jej ukryciem i poszukiwaniem. Ogólnie przyzwoita powieść.
  • Madryt, początek XXI wieku. Ana pracuje w Muzeum Prado, prowadzi spokojne życie u boku Konrada, bogatego niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki, aż do chwili, gdy pewien list napisany podczas drugiej wojny światowej naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Astrolog przypisywanego Giorgionemu, malarzowi epoki renesansu. Skuszony wielką wartością tego dzieła, Konrad przekonuje Anę, żeby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo piętrzących się trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże Astrologa, ale i niezwykła prawdę, która całkowicie zmienia jej życie. • Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, żołnierz elity i bohater wojenny, dostaje rozkaz: ma odnaleźć obraz Giorgionego znany jako Astrolog. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret - kto go odkryje, będzie rządził światem. Poszukiwania prowadzą majora do Sarah Bauer, francuskiej Żydówki. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencje będą zaskakujące dla nich obojga. • "Szmaragdowa Tablica" to nie tylko napisana z rozmachem historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki, ale i niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew wszelkim przeciwnościom.(nota wydawcy)
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo