• Czasami o naszym życiu decydują ułamki sekundy. "Czuły punkt" to debiutacka powieść polskiej pisarki Dominki van Eijkelenborg. Książka w perfekcyjny sposób ukazuje postać ofiary i oprawcy, która porusza problem syndromu sztokholmskiego ,a także relację która zaczyna się wywiązywać między obojga bohaterów. Jest to • kontrowersyjna powieść, która daje do myślenia. Jeśli macie ochotę na coś nietypowego, to nie wahajcie się i sięgnijcie po ten tytuł :) • Polecam ! • [Link]
  • Świetna. Bardzo POLECAM !!!
  • Niedawno otrzymałam drugi egzemplarz recenzencki od wydawnictwa Harlequin. Opis tej książki od pierwszej chwili mnie zaciekawił i sprawił, że byłam zaintrygowana tą pozycją. Nic więc dziwnego, że wręcz pochłonęłam “Czuły punkt” Dominiki van Eijkelenborg. • Książka opowiada o Weronice Wilczyńskiej. Dziewczyna przebywa na wymianie studenckiej w Holandii. Pewnego wieczoru zostaje wciągnięta do samochodu i brutalnie zgwałcona. Dziewczyna budzi się w obcym pokoju. Jedyną osobą, którą widuje jest jej strażnik - Luke. Początkowo jedynym uczuciem, które Weronika żywi jest strach. Jednak z czasem zmienia się on w coś całkiem innego. • Nie udało mi się jednoznacznie ocenić głównych bohaterów. Wiele w nich sprzeczności i niejasności. Mimo że intrygują i przykuwają uwagę to moim zdanie czegoś im brakuje. Wydaje mi się, że pani Dominika nie wykorzystała w pełni swoich możliwości oraz możliwości tych postaci. • • Chwilami może się wydawać, ze Weronika i Luke przechodzą wewnętrzną przemianę. To wrażenie szczególnie dotyczy Lukea. Jednak w trakcie czytania tej książki to wrażenie minęło. Doszłam w pewnej chwili do wniosku, że w tych postaciach od początku było to, co na końcu książki zostaje uzewnętrznione. . • Fabuła “Czułego punktu” jest ciekawa i intrygująca. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z książką, która ukazuje relację ofiara - oprawca na zasadzie syndromu Sztokholmskiego. Wydarzenia ukazane są w sposób bardzo realistyczny. Autorka nie przejaskrawia sytuacji, nie wyolbrzymia ich. To sprawia, ze chwilami miałam wrażenia jakbym czytała książkę opartą na prawdziwych wydarzeniach. Dzięki temu jeszcze bardziej wciągnęłam się w tą historię. • Język użyty w książce jest łatwy do przyswojenia dla każdego. To bardzo ważne w przypadku tej pozycji, gdyż nie porusza ona łatwego tematu i język jest jednym z tych czynników, który pomaga czytelnikowi przyswoić treści, które autorka chciała przekazać. • Dominika van Eijkelenborg w swojej książce zastosowała bardzo ciekawą narrację. Wydarzenia poznajemy z puntu widzenia Weroniki oraz Lukea. Ich narracje przeplatają się ze sobą, pozwalając czytelnikowi poznać uczucia ich obojga, wczuć się w ich sytuację. To sprawia, że książka jest jeszcze ciekawsza i nie pozwala o sobie zapomnieć. • Komu poleca tę książkę? Na pewno osobom, które interesują się psychologią i relacjami międzyludzkimi. “Czuły punkt” przypadnie do gustu każdemu kto lubi książki opowiadające o prawdziwym życiu i realnych problemach. Nie jest to pozycja, która umili podróż pociągiem, lecz książka, która poruszy i zmusi do wielu przemyśleń.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo