• Jest to kolejna książka S.Kinga po którą sięgnęłam w ostatnim czasie i jak zwykle się nie zawiodłam. Opowiada ona o miasteczku "Desperacja", które w dziwnych okolicznościach stało się opuszczone. Opowieść ta momentami wzbudzała we mnie strach, zdziwienie i obrzydzenie, dla ludzi o mocnych nerwach, ale przecież o to chodzi w książkach tego amerykańskiego pisarza. Polecam :)
  • Kinga uwielbiam - wie to każdy, kto miał ze mną choćby przelotny kontakt. Uwielbiam go przede wszystkim za jego kreację postaci, a raczej ich psychologii. Uważam, że Stephen jak nikt jest w stanie stworzyć grupę "normalnych" ludzi i trafnie przewidzieć ich reakcje w obliczu zdarzeń nadprzyrodzonych. • Poza tym bardzo bliski jest mi jego sposób pisania - King sam nie wie, jak zakończy się dana historia, nic nie jest zaplanowane, może tylko próbować się domyślać co zdarzy się za dziesięć stron, ale nigdy nie ma pewności. • Natomiast nie mogę powiedzieć, żeby King jakoś specjalnie mnie przerażał. Mnie w ogóle raczej ciężko przestraszyć. Wyjątkiem jest Historia Lisey, ale to zupełnie inna książka, bardzo odbiegająca od reszty twórczości tego autora. • Jednak Desperacja, pozostając "typową" książką Kinga, zdecydowanie ma klimat, który spowodował lekkie dygotanie kolan. Może sięgnąłem po nią w odpowiednim momencie, może to przez moje... hmmm... pozytywne nastawienie względem szczupłych dziewcząt z kolorowymi włosami, a może jeszcze coś innego, ale cała scena przeszukiwania baraku pracowników kopalni trafiła na pierwsze miejsce listy najbardziej klimatycznych scen w historii literatury popularnej. • Cała książka jest rewelacyjna i jeśli ktoś mnie teraz zapyta od jakiej pozycji najlepiej zacząć czytać Kinga, już nie będę miał żadnych problemów z wyborem rekomendacji.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo