• Dobrze napisana, pouczające historie, bardzo dobrze zobrazowana praca ratowników
  • Teoretycznie jest w tej książce wszystko co miłośników literatury górskiej powinno zadowolić. A jednak owe "wszystko" jakoś nie trzyma poziomu. Może, z resztą, bardziej pionu, jak to w Tatrach częściej bywa. • (Opinia na L.C.)
  • Świetnie napisana książka. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
  • Książka bardzo ciekawa, ukazująca trud najpierw zostania ratownikiem oraz ich pracy, ich bardzo wysokie kwalifikacje i szerokie, doskonałe umiejętności, determinację i ilość wyrzeczeń oraz poświęceń. A to wszystko za naprawdę marne pieniądze. Potrzeba ogromnej pasji, by wykonywać tą pracę. A i dla nas, turystów, wiele cennych wskazówek na przyszłość.
  • Bardzo fajna książka, pełna anegdot, dla wszystkich interesujących się górami:)
  • Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytałam. Miałam zawsze wielki szacunek dla ludzi, którzy w górach niosą pomoc potrzebującym, ale nie zdawałam sobie sprawy, że są to ludzie aż tak wszechstronnie przygotowani, wyszkoleni i sprawni. Oceny ich umiejętności odbywają się regularnie, więc jeśli chcą służyć w tej elitarnej grupie, muszą bezustannie dbać o swój rozwój. W książce znajdziemy także opisy najbardziej niebezpiecznych, ale i zabawnych historii z życia ratowników. Byłoby dobrze, gdyby każdy, kto wyrusza w góry, znał zasady bezpiecznego poruszania się po nich i, co najważniejsze, stosował się do tych reguł. Żeby niepotrzebnie nie narażać ani siebie, ani tych, którzy, w razie potrzeby, wyruszą nam na ratunek. Polecam gorąco!
  • Świetna książka, w pasjonujący sposób opisuje poświęcenie, pasje i trud bycia ratownikiem tatrzańskim. Przedstawia wszystkie rodzaje ratownictwa górskiego - ścianowe, lawinowe, jaskiniowe, nurkowe, prace pilota śmigłowcowego. Opisuje najtrudniejsze i najciekawsze akcje raunkowe. Każdy kto kiedykolwiek chodził po górach lub zamierza powinien sięgnąć po tę książkę lub też dla poszerzenia własnych horyzontów.
  • Rewelacja dla fanów gór
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo