• Słabiutka pozycja. Z początku nawet dość fajna, ale później bajeczka. Razi naiwność bohatera. O nadludzkiej wytrzymałości na katusze nawet nie warto wspominać.
  • ciekawa historia, wciągająca • ale zakończenie powierzchowne
  • Galicyjska część zaboru austriackiego na początku XX wieku. Erik Landecki mimo złej opinii i niejasnej przeszłości dostaje pracę w dworku jako czyścibut najniżej w hierarchii służby. Jednak sytuacja zmienia się, kiedy ginie dziedzic dworu. Landecki zostaje oskarżony na podstawie spreparowanych dowodów, ale przy okazji śledztwa wychodzą na jaw ciemne sprawki zarówno właściciela dworu, jak i jego zmarłego syna. Narzeczona dziedzica pomaga czyścibutowi rozwikłać zagadkę pochodzenia - jest nieślubnym synem właściciela dworu, który uwiódł jego matkę. Rozpoczyna się ciężka walka z bardzo klasowym wtedy społeczeństwem.
  • Generalnie słaba pozycja,nie bardzo mi się podobała,rozczarowałam się.
  • Sięgnęłam po książkę bo p.Mroza trzeba by zaliczyć, ale chyba nie tę pozycję. Owszem czytało się dość sprawnie, ale reszta średnia. Akcja rozciągnięta niemiłosiernie, i te ciągłe mordobicie łagodnie powiedziane, które niejednego supermena doprowadziłoby już na wstępie do nieprzytomności, tu ciągnie się w nieskończoność, i ta pomysłowość w zadawaniu bólu. Trochę się zraziłam i nie wiem co dalej z p. Mrozem?
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo