• Ciekawa, żywa narracja, wątki życiowe, nie przesłodzone
  • [Link] • Tytuł książki kojarzy mi się z podróżowaniem, szukaniem swojego miejsca na świecie i w zasadzie o tym też jest powieść. Czy ktoś by pomyślał, że przez - albo też dzięki windzie w bloku można poznać kogoś, kto stanie się kimś ważnym w naszym życiu? I nie mam tu na myśli zakochania od pierwszego wejrzenia... • Otóż cztery bohaterki, każda tak inna, przez awarię windy spotykają się w jej wnętrzu i w jakiś sposób muszą sobie z tym poradzić. Każda ma czas przyjrzeć się pozostałym o każda ma jakieś wyobrażenie o reszcie. Muszą sobie również poradzić z nieprzewidzianą sytuacją już po usunięciu awarii, dzięki czemu mają możliwość poznać się i zobaczyć co z tego dalej wyniknie. • Narracja w książce jest prowadzona w pierwszej osobie i ma się wrażenie, że siedzi się naprzeciwko danej bohaterki i słucha co ma nam do powiedzenia. Istotne jest to, że każda z nich wypowiada się po kolei o tym samym okresie i tych samych wydarzeniach przeplatanych przez nowe wątki dotyczące każdej z nich dzięki czemu możemy dobrze poznać ich myśli, problemy, marzenia i obawy. Książkę bardzo przyjemnie się czyta. Pisana jest w taki sposób, że nie czuć upływu czasu podczas czytania, ją się po prostu pochłania, a na końcu czuć niedosyt i chęć poznania dalszych losów bohaterek. Zdecydowanie polecam udać się z wizytą na Kwiatową.
  • Powieść ta otwiera nowy, powieściowy cykl "Rok na Kwiatowej", opowieść o 4 kobietach, które wprowadziły się do nowego bloku i awaria windy powoduje, że w jakiś, czasem bardzo trudny, sposób zbliżają się do siebie. Książka jest inna od znanych mi powieści tej autorki. Chyba wpływ na to ma, moim zdaniem, ciekawa narracja. Cz. I poświęcona jest jak gdyby Malwinie, jednej z bohaterek, o której opowiadają, wplątując historie swego życia, pozostałe trzy. • Ta I cz. cyklu to opowieść o sztuce wyboru. Jak zwykle autorka opisując emocje, wzbudza refleksje, a przy tym jej książki : • "czytają się same".Czekam na kolejne tomy.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo