• 4 po północy to cztery opowiadania niezależne od siebie. "Langoliery" czyli pożeracze czasu to opowieść wydarzeń lotu nr 29, którego czeka między innymi "zorza polarna". Pasażerowie, w tym Brian Engle na codzień wykonujący zawód pilota, których ogarnął sen mają więcej szczęścia. Sprawy nabierają dramatu, kiedy Brian musi usiąść za stery samolotu. "Tajemniczy Ogród" to opowieść Mortona Rainey'a, znanego powi­eści­opis­arza­, na którym pada podejrzenie plagiatu opowiadania Czas Siejby pod postacią Tajemniczego Ogrodu. Mort lekceważy pogróżki "Spluwy" ale zaczyna wątpić we własne zmysły, gdy traci bliskich przyjaciół, a była żona nie koniecznie stanowi wsparcie. W trzeciej odsłonie pt. "Policjant Biblioteczny" King w tej części ciekawie manipuluje czasem, co ma niebywały wpływ na życie Sama Pebleesa. Okazuje się, że nie oddawanie wypożyczonych książek na czas może mieć fatalne skutki, o których człowiekowi nawet się nie śni. Ostatnia partia tekstu obejmuje opowiadanie "Polaroidowy Pies". Kevin Delevan otrzymuje na piętnastkę polaroid firmy Sun model 600. Ten prezent jest bez wątpienia gwoździem programu tego wieczoru. Jednak z każdym wykonanym i wywołanym zdjęciem aparat staje się udręką nie tylko dla Kevina. Zawartość zdjęć wywołuje lawinę niek­ontr­olow­anyc­h wydarzeń. Każde następne zdjęcie to krok w nieznane i można odnieść wrażenie że w niebezpieczne. Książka ciekawa, jednak potwierdza się fakt, że Stephena Kinga trzeba lubić i rozumieć. To drugie jest czasami trudne i niemożliwe, kiedy rzeczywistość jest tylko ludzką fantazją.
    +2 trafna
  • Chyba najlepsze opowiadania ( ha, ha, ha opowiadania jak powieści). Zachęcam gorąco do zapoznania się z tą pozycją.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo