• Piękna i niezwykle wzruszająca Książka. Polecam!
  • Przeczytałam ją po raz pierwszy mając lat 12, od 15 lat lubię co jakiś czas do niej wrócić. Choć książka nie jest jedną z najlepszych jakie czytałam, to uważam, że każdy powinien ją przeczytać. To książka, która może nauczyć akceptacji, szacunku, kruchości czasu. Powoduje, że choć trochę prze­wart­ości­owuj­emy swoje życie.
  • Trzecia w kolejności z moich ulubionych książek Terakowskiej. Pokazuje w sposób niesamowity wewnętrzne (prawdziwe) życie "Darów Boga". Niesamowita książka, daje do myślenia zwłaszcza w obecnych czasach.
  • Idealnemu małżeństwu czekającemu na narodziny doskonałego dziecka rodzi się dziewczynka z zespołem Downa. Choroba w najgorszym stadium, z dodatkową niezbadaną plamką w mózgu. Narodziny chorego dziecka burzą całe dotychczasowe życie Adama i Ewy. Obydwoje nie potrafią zaakceptowac i pokochać ułomnej córki. Matka jednak rezygnuje z wszystkiego, wyrzeka się samej siebie by opiekować się Myszką. Kilkuletnia dziewczynka jest gruba, nieporadna, nie umie mówić, z wyjątkiem pojedynczych sylab. A jednak nie jest to cała prawda o niej. Myszka odkrywa na strychu ogród - świat, w którym potrafi tańczyć, mówić jest lekka i bystra. Ojciec próbuje dowiedzieć się kto jest "winny" narodzin chorej córki, czyje geny przyniosły im to nieszczęście. Wyrusza więc w podróż by rozwikłać rodzinne tajemnice. To czego się dowiaduje odmienia go. Jednak jest już za późno... • Terakowska próbuje przybliżyć nam problem dzieci z zespołem Downa. Próbuje analizować emocje i decyzje rodziców, a także zgłębić świat wewnętrzny chorego dziecka. Moim zdaniem czasem dość nieporadnie. Pierwsza połowa powieści wydała mi się nazbyt dydaktyczna, natomiast druga jest już wciągającą i inspirującą prozą.
  • Niezwykła książka. Porusza do glebi, każe się zatrzymać, pomyśleć. Polecam przeczytać i mieć zapas chusteczek.
  • wspaniała ksiązka, daje do myślenia!
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo