• Na początek warto wspomnieć, że książka ta oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Kiedyś pewna dziewczyna pokłóciła się ze swoją przyjaciółką. By zemścić się, matka tej przyjaciółki założyła fałszywe konto na pewnym portalu jako nastoletni chłopak. Z tego właśnie konta oszukiwała i dręczyła dziewczynę, przez co prawdopodobnie doprowadziła do jej samobójstwa. Właśnie ta sprawa posłużyła do napisania powieści. Autor zainspirował się także swoją rodziną - jest ojcem bliźniaczek, które występują również w książce. • Podobało mi się umieszczenie wątku paranormalnego w tej powieści. Hayley i Taylor nie są zwykłymi nastolatkami, można by rzec. Mianowicie, mają zdolność, poprzez dotykanie przedmiotów należącej do danej osoby, widzenia ich wspomnień. Nie jest to jedyna "umiejętność" bliźniaczek, wspomniane są jeszcze inne, których nie będę już wymieniać. • Rozdziały są bardzo krótkie, co lubię w powieściach, więc za to ode mnie duży plus. Dużo dialogów, co sprzyja przyjemnej lekturze. Ogółem mówiąc, "Zazdrość" czyta się dość szybko. • Mam jednak kilka zastrzeżeń. Pierwsze z nich dotyczy przedmiotu, który prawdopodobnie doprowadził do śmierci Katelyn. Mówimy tu o nie o niczym innym, jak o ekspresie do kawy. Kto, u licha, trzyma w łazience ekspres do kawy? Nie rozumiem tego. Niby jest coś jest wspomniane, że dziewczyna zaniosła ekspres na górę... Ale tam praktycznie tego nie ma i to nie tyczy się łazienki, więc jest to dla mnie totalnie niezrozumiałe. • Muszę przyczepić się jeszcze śledztwu, które prawie praktycznie nie było śledztwem. Jeśli dziewczyna ginie w tajemniczych okolicznościach, to chyba trzeba je przeprowadzić? Pod koniec książki, kiedy już dowiadujemy się prawdy o śmierci Katelyn ( co zresztą było dość przewidywane ), zadałam sobie pytanie, dlaczego ktoś zajmujący się sprawą dziewczyny, nie zbadał odcisków palców na drzwiach, oknie czy gdziekolwiek indziej w jej pokoju i nie porównał z odciskami bliższych sąsiadów, rodziny? I to mimo wszystko, że śmierć Katelyn została uznana za wypadek. Może źle zrozumiałam ten wątek, ale tak uważam. • Ostatnie już czepialstwo na koniec. Mam wątpliwość co do tego, co Shania ( matka Coltona, który był chłopakiem Hayley ) zrobiła na koniec książki to, co zrobiła. Rozumiem, że obiecała chronić bliźniaczki, ale to było już dawno. Zastanawiało mnie też, że po tym, co uczyniła, nie miała prawie żadnych wyrzutów sumienia, tłumaczyła sobie, że "trzeba było tak zrobić". • Powieść typowa dla młodzieży. Szczerze mówiąc, po tym autorze spodziewałam się bardziej dopracowanej książki. Cóż, trochę się zawiodłam. Jednakże pomimo moich minusów, nie zniechęcajcie się do niej - może akurat Wam się spodoba?
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo