• Przeczytałem część trzecią i ostatnią. Ogólne wrażenia po przeczytaniu bardzo dobre. Ciekawa historia, z której można wiele się dowiedzieć o ludzkim zachowaniu. Bohaterowie niestampowi, akcja dynamiczna, ale momentami nużąca. • Na początku raziło mnie zbyt szczegółowe opisywanie wątków pobocznych, ale ostatecznie ma to swój sens. Dziwne wydawało mi się też podawanie konkretnych nazw przedmiotów i produktów użytkowanych przez bohaterów (typ laptopa, komórki, meble z Ikei, marka papierosów, etc.). • Ogólnie polecam wszystkie trzy części Millenium.
    +2 pouczająca
  • Właśnie skończyłam czytać i żałuję, że to już koniec :-(
    +2 trafna
  • Tom trzeci trylogii "Millennium" jest równie intrygujący jak dwa wcześniejsze. Akcja wartka i co najważniejsze brak w nim tych zbyt długich i nieco nużących opisów sytuacji, z czym wcześniej mieliśmy niestety do czynienia. W końcu znany jest finał całej misternie skonstruowanej fabuły. Salander zaskakuje w nim czytelników do samego końca... Ogólnie rzecz ujmując seria warta poświęcenia jej wolnego czasu. Szkoda, że nie ma co liczyć na więcej... Polecam gorąco.
  • Cała trylogia jest wybitna. Po prostu.
  • Dla tego autora powinna zostać stworzona osobna kategoria literacka, tak fantastycznych bohaterów i nagromadzenia akcji próżno szukać u innych pisarzy. Ocena najwyższa z możliwych. Aż ciężko uwierzyć, że nigdy on już nic nie napisze...
  • Cała trylogia znakomita. Wypożyczając pierwszy tom i widząc jego rozmiary byłam przekonana, że autor przesadził. W trakcie czytania tylko raz zauważyłam dłużyznę. Trylogię czyta się z zapartym tchem i pod koniec "Zamku z piasku, który runął" miałoby się ochotę na więcej. Szkoda, że autor już nic nie napisze. • Serdecznie polecam całą trylogię amatorom sensacji, kryminałów i pozostałym smakoszy.
  • Jak dla mnie rewelacja. Cała trylogia Milenium czyta się błyskawicznie, i nigdy nie wiesz co dalej się wydarzy. Szkoda że to już koniec.....
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo