• Józef i Maria myśleli, że wszystko mają w życiu poukładane. On jest prawnikiem w poważnej kancelarii, ona zaś architektem. Pojawił się u niej klient z ambitnym planem i środkami na ich realizację. To była dla niej szansa, którą usilnie starała się wykorzystać. Kim jednak był Zbigniew Górski? Jego zamiary znacząco wykraczały poza zamówienie projektu. W odpowiednim momencie ujawnił je Józefowi i Marii. Jej dał nawet możliwość wyboru. Nic już nie było takie jak wcześniej. Przed nimi ukazał się całkowicie nowy wymiar egzystencji. • Piotr Piątak to mieszkaniec Ustki, radca prawny. Autor e-booków Wieczorna wichura oraz Podróż w zaświaty. Powołanie Zodiasza. • Książka została napisana lekko. Styl autora jest oryginalny. Utwór w dużej mierze przypomina pamiętnik. Podzielony jest na trzy części: Józef, Maria, Życia ciąg dalszy. Niestety książka zawiera liczne literówki i "zjadanie" wyrazów, co utrudnia czytanie. • Józef Abramowicz to prawnik pracujący w dobrze rozwijającej się kancelarii. Cechuje go punktualność i systematyczność. Nie zdaje sobie sprawy, że staje się pracoholikiem, który od rana do wieczora pracuje, a czasami w domu też musi coś załatwić. Powoli niszczy to jego wspólne życie z żoną. • Maria jest architektem. Pewnego dnia dostaje zlecenie na zaprojektowanie fabryki. Plan i środki były, ale po pewnym czasie zauważa, że klient bardziej interesuje się nią niż budynkiem. Zbigniew Górski zmienia ją i sposób w jaki patrzy na świat. • Nie bądź egoistą! Daj coś od siebie, zanim zażądasz czegoś od innych. Podejmuj sprawnie decyzje! Nie wstrzymuj innych na drodze do ich celów. Zrób natychmiast rachunek sumienia, póki możesz jeszcze coś zmienić. Jutro może już nie być. I pamiętaj, sumienia nie oszukasz. • Rachunek sumienia polecam osobom, które poprzez karierę nie mają dużo czasu na czytanie. Książka pochodzi z serii "Książka na jeden wieczór". Ma zaledwie 150 stron.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo