• Po tej książce spodziewałam się o wiele więcej. Po pierwsze przez to, że Lise Jewell znałam do tej pory jedynie z obyczajowych, chwytających za serce książek, które czytałam jako nastolatka i wierzyłam, że w kryminałach odnajdzie się tak samo dobrze. Po drugie – przez dosyć szeroką promocję tej książki nie tylko wśród bookstagramerów, ale też cenionych przeze mnie pisarzy. Niestety, książka zbytnio mnie nie wciągnęła, mimo, że wiele rzeczy jest tu zrobionych całkiem zmyślnie i poprawnie. Mamy tajemnicę sprzed lat, motyw sekty, niewyjaśnione morderstwo… Zabrakło jednak jakiejś iskry, która sprawiłaby, że całkowicie zatracę się w tej powieści, lub chociażby poprowadzenia historii w sposób bardziej wciągający. To dobra książka, ale nie nastawiajmy się ani na wartką akcję, ani na trzymający w napięciu kryminał. Tak, o, do przeczytania pomiędzy bardziej istotnymi pozycjami. Na pewno dam jeszcze szansę innymi kryminałom Lisy, by sprawdzić czy tylko tu nam razem nie zagrało. 6,5/10 • Libby w swoje 25te urodziny dostaje informacje o tożsamości swoich biologicznych rodziców, oraz dowiaduje się, że jest prawdopodobnie jedyną dziedziczką ich posiadłości. W tym samym czasie poznajemy narrację innej kobiety, która ostatkiem oszczędności próbuje wrócić do domu po długiej tułaczce zagranicą, gdzie chce zostawić za sobą bolesne wydarzenia ostatnich lat. Czemu po tylu latach kobieta postanawia wrócić do miejsca, w którym 25 lat temu znaleziono trzy martwe ciała i co tak naprawdę łączy ją z Libby?
  • Dość dziwna ksiązka, o dziwnej sekcie. Osobiście nie rozumiem zachowania wszystkich bohaterów - razem i osobno - ciężko też mieć sympatię do kogokolwiek, a zakończenie wywołało mieszanie uczucia
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo