• Książka jest ciekawa. Trochę psują odbiór "babole", takie jak literówki, pomylone imiona dziewczynek (Julka/Amelka) no i coś co najbardziej rzuca się w oczy, to ilustracje, które znajdują się w innej części książki, niż powinny być, czasem nawet w następnym rozdziale - są przesunięte względem opisywanej sytuacji.
  • Pies w bibliotece... Książka dla 10-11 latka, którą polecam to Charlie i fabryka czekolady.
  • Książka Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece Magdaleny Witkiewicz to opowieść jedenastoletniego Wiktora, którego życie w krótkim czasie zostaje wywrócone do góry nogami. To wszystko za • sprawą wyprowadzki. Rodzice chłopca postanawiają wyjechać z Warszawy do małej miejscowości, nazwanej przez bohatera po prostu Dziurą. Niechęć chłopca do Dziury potęguje brak kolegów oraz brak perspektyw na ich znalezienie. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Julka, koleżanka z klasy, zachęca Wiktora, aby wstąpił do klubu Bura Team, nazwanego tak od ulicy Burej, przy której znajduje się szkoła w Dziurze. Do ekipy należą już Julka, Jurek i Tymon, a po namyśle dołącza również Wiktor. Bura Team spotyka się w miejscowej bibliotece. Wkrótce dzieciaki staną przed nie lada zadaniem: zagadką bibliotecznej piwnicy. Przed wejściem do tego mrocznego miejsca ostrzega bohaterów upiorny pan Włodek, konserwator. A przecież od zawsze wiadomo, że jeśli coś jest zabronione, to kusi najbardziej. Odtąd wszystkie wysiłki Bandy z Burej skierowane będą na wyjaśnienie, co też znajduje się w zakazanej piwnicy. Czy faktycznie kryje się tam jakaś tajemnica? • Czy wszyscy są tymi, za których się podają? Tego dowiecie się, czytając tę zabawną i pełną sekretów opowieść. To niezwykła historia o przyjaźni, opiekuńczości, odpowiedzialności, odwadze, a przede wszystkim o umiejętności pracy zespołowej, o tym, że każdy jest w czymś dobry i każdy jest ważny. Ta książka to rewelacyjna, pełna • humoru powieść detektywistyczna, która rozbawi nie tylko dzieci – sama • świetnie się bawiłam podczas lektury. Wspaniałym dopełnieniem są komiksowe ilustracje Łukasza Silskiego. Do dzieła, detektywi, zagadka czeka na rozwiązanie! • Anna Jędrzejowska
  • Miła, pozytywna książka.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo