• Kennilworthy Whisp jest cenionym znawcą quidditcha. Napisał wiele książek na temat tej popularnej w świecie czarodziejów gry, w tym Cud Wędrowców z Wigtown, Latał jak szaleniec i Jak pokonać tłuczka – taktyki obronne w quidditchu. Whisp albo przebywa w swoim domu w Nottinghamshire, albo towarzyszy drużynie Wędrowców z Wigtown, której jest zagorzałym kibicem. Jego hobby to triktrak, kuchnia wegetariańska i kolekcjonowanie markowych mioteł.* • Jeśli interesujesz się quidditchem albo chcesz zacząć grać w tę grę, to koniecznie przeczytaj tę książkę. • Sięgnąłem po ten utwór, ponieważ uwielbiam cykl o Harrym Potterze i chciałem więcej dowiedzieć się o quidditchu, bo z książek niewiele wynikało. Nie zawiodłem się. • „Quidditch przez wieki”, jak sama nazwa wskazuje, opowiada historię tego sportu, która zaczyna się wiele lat temu. Z tego dzieła można dowiedzieć się m.in. o tym jak zmieniały się miotły, w jaki sposób czarodzieje starają się ukrywać ten sport przed mugolami, jakie obowiązują zasady na boisku i jakie są triki stosowane przez graczy. Zostaje przedstawionych kilkanaście drużyn. • Książkę wzbogacają przecudowne, minimalistyczne ilustracje. Pozwalają wyobrazić sobie niektóre sytuacje. • Moim zdaniem nie każdy powinien kupować tę książkę, ponieważ dla wielu osób może być to strata pieniędzy, toteż kupno utworu polecam przede wszystkim wielkim fanom serii J.K. Rowling i osobom, które rzeczywiście są zainteresowane quidditchem. To świetne dzieło uzupełnia wiedzę czytelników oraz, na moment (czyta się to bardzo szybko), przenosi znów do Hogwartu, choć w tej książce fabuły nie ma. • Jestem pod ogromnym wrażaniem, gdyż wszystko zostało dopracowane do najmniejszych szczegółów, mówiąc kolokwialnie: wszystko trzyma się kupy. Widać, że autor przemyślał wszystko i spędził wiele dni na wymyślaniu historii tego sportu. • Nie, ta książka nie powstała dla pieniędzy, ponieważ 20% wpłynie na konto Fundacji Comic Relief, a 80% Fundacji Lumos. Wspierają one dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach życiowych. • Podsumowując, Quidditch przez wieki to bardzo ciekawe uzupełnienie serii o Harrym Potterze. • Źródło – książka.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo