• Zacznijmy od treści książki. • Poznajemy głównych bohaterów: Arta (12-letni rozważny chłopiec) oraz jego siostrę Myrtle (rozkapryszona nastolatka) mieszkających wraz ze swoim ojcem w Larklight- dom zmarłej matki Amelii, który znajduje się w kosmosie. • Ich codzienne spokojne życie zostaje przerwane przez wizytę Pana Webstera, jak się później okazuje jest to wielki pająk z nieprzyjaznymi zamiarami. • Rodzeństwu udaje się uciec przed niebezpieczeństwem ale są pewni, że ich ojciec stracił życie. • Tak właśnie rozpoczynają się fascynujące przygody dwójki bohaterów. • Gdy Art i Myrtle wpadają w kolejne tarapaty na odsiecz przybywa grupa kosmicznych piratów, na której czele stoi sam Jack (niebezpieczny i znany wszystkim z licznych rabunków chłopak). • Tak właśnie zyskują nowych przyjaciół i towarzyszy dalszej podróży w której starają się przeszkodzić pająkom w ich planie zniszczenia planet i usunięcia wszystkich innych istnień z kosmosu przy okazji odkrywając całą prawdę o swojej matce, ojcu oraz swoim rodzinnym domu, który okazuje się bardziej niezwykły niż myśleli. • Mimo, że książka może wydawać się skierowana dla młodszych czytelników ja jako dojrzała kobieta świetnie się bawiłam przy jej czytaniu. • W książce tej mamy do czynienia z wieloma dziwnymi urządzeniami, roślinami i zwierzętami o jeszcze dziwniejszych nazwach i właściwościach, dzięki czemu książka bardzo rozbudza wyobraźnię i przenosi ją na wyższy poziom. • Postacie, które poznajemy w trakcie czytania są równie ciekawe, specyficzne i inne od siebie dzięki czemu czytelnik zaczyna się z nimi utożsamiać i bardziej przeżywać ich przygody. • Bardzo podobało mi się, że znalazłam w tej książce dużo akcji, cały czas działo się coś ciekawego. • Godne uwagi są też piękne ilustracje Davida Wyatta, które tylko umilają czytanie i dopełniają całości.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo