• Osiedle RZNiW w obliczu innych wątków tematycnzych Mroza to kompletnie odjechane czterysta stron dramatu społecznego jaki odbywa się na osiedlu. Dariusz Sodkiewicz - Deso otrzymuje wiadomość o zaginięciu Izy Mikulskiej. Wraz z Żabą i innymi ziomalami podejmuje temat i z dnia na dzień odkrywa coraz ciekawsze karty w całej układance. Jako przedstawiciel kultury hiphopu i towarzyszącej temu aurze nie ma lekko zarówno w obliczy psów jak i miejscowych gangów. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy musisz liczyć jedynie na siebie... Świetna próba podwójnego narratora. Akcja przeplatana jest rozprawą sądową, która niczym karma dla kota pokazuje mini odcinki wydarzeń jakie miały faktycznie miejsce zanim Deso wpadł w tarapaty. Użycie najbardziej wulgarnych zwrotów i slangu młodzieży osiedlowej tylko podkręca klimat tej książki i ktoś kto ma duży dystans do polskiej łaciny zrozumie, • że jest ona nieodzownym fragmentem tej akcji.
  • Jedna z lepszych książek Autora. Bardzo szybko się czyta. Wciąga, pokazuje życie na polskim blokowisku. Nie wszystko jest jednak takie, jak się wydaje i jakim być powinno... Czyli tradycyjnie, zbrodnia i intryga, które trzymają w napięciu do samego końca.
  • Do końca trzyma w napięciu. Bardzo szybko się czyta bo treść tak wciąga.
  • Szczerze byłem pozytywnie zaskoczony treścią ksiązki o ludziach z blokowisk. Podobał mi się zastosowany żargon z tamtych czasów oddający ich atmosferę. Fajna i ciekawa. Polecam
  • Baja dla grzesznych dzieci.
  • Mróz ma bardzo ciekawe pomysły na powieści. W Osiedlu RZNiW pokazuje problemy z jakimi borykają się nastolatkowie. Pierwszy skręt, browarek, slangi i osiedlowy hip-hop. Wciąga i zasakuje na każdym kroku.
  • To moja druga przeczytana książka Mroza. I jest całkiem niezła. Klimat ciekawy - hip-hop, ówczesny slang, muzyka, dobrze oddane opisy sytuacji, ubioru tamtych lat. Nieco banalna fabuła, ale ogólnie czyta się dobrze, nawet wciąga.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo