• Ostatnio, po bardzo długiej przerwie, postanowiłam przeczytać coś spod pióra królowej kryminału - Agathy Christie. Wybrałam książkę na chybił trafił. I niestety chybiłam. • W niewyjaśnionych okolicznościach znikają wybitni naukowcy z różnych zakątków świata, nikt nie potrafi powiedzieć czy zostali uprowadzeni, ponieśli śmierć, czy zaszyli się gdzieś z własnej woli. Jednym z takich naukowców jest Thomas Betterton. Sprawę jego zaginięcia bada komisarz Jessop, który jest niemal pewien, że żona naukowca coś ukrywa, dlatego też, gdy ta udaje się za granicę policjant postanawia ją śledzić. Niestety samolot, którym leciała Olivia ulega katastrofie, pani Betterton trafia w ciężkim stanie do szpitala gdzie w końcu umiera. Jessop jednak zdążył uknuć nie lada intrygę i miejsce zmarłej zajmuje inna, podobna do niej kobieta, która kontynuuje podróż w nieznane. • Przypuszczenia policjanta okazują się słuszne - wkrótce Hilary dociera do tajnego laboratorium gdzie mieszka nie tylko jej mąż, ale także reszta zaginionych naukowców. Tom Betterton nie wyjawia, że przybyła na miejsce kobieta nie jest jego żoną - ma nadzieję, że za sprawą Hilary uda mu się opuścić to, na pozór idealne, miejsce. Bo choć laboratorium zapewnia mieszkańcom dosłownie wszystko zabiera jednak wolność. Naukowcy zgodzili się dobrowolnie w nim zamieszkać, jednak nie mogą go już opuścić. Wraz z Hilary na miejsce przybywa jeszcze kilka osób, z których Amerykanin Andy szybko zorientowawszy się w sytuacji, postanawia jak najszybciej opracować plan ucieczki z tego utopijnego miejsca. • Nie zdradzę Wam czy mu się udało i nad czym pracowano w lapidarium, bo może ktoś z Was ma zamiar mimo wszystko tę książkę przeczytać. • Mnie ona się raczej nie podobała, przywykłam do innej Agathy Christie, do intryg, zagadek. Tutaj mi tego brakło, bo choć są jakieś tajemnice, nie zaintrygowały mnie na tyle, żebym z zapartym tchem śledziła losy bohaterów. • • Zdecydowanie bardziej wolę serię z detektywem Herculesem Poirot i panną Marple oraz akcję rozgrywającą się na starej dobrej angielskiej prowincji.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo