• "Earth" without "art" is just "eh" • WYOBRAŹCIE sobie książkę o wychowaniu przez sztukę napisaną na luzie i z humorem, której motywem przewodnim jest teza, że sztuka jest dla każdego a to, że myślimy inaczej ma swoje źródło w braku takiej właśnie edukacji. • Anna Weber na początku mówi:"I ty możesz tworzyć", a następnie prostym, przystępnym (często kolokwialnym) językiem to udowadnia. • Czytamy więc o okresach sensytywnych i krytycznych w rozwoju dzieci. Dowiadujemy się, że im wcześniej wprowadzimy swoje latorośle w kolorowy, fantazyjny świat sztuki, tym lepiej (kiedy dziecko ma dwa lata, to już jest późno - dlatego spiesz się rodzicu!). • Jest tu o muzykowaniu i plastykowaniu :-), jest o odpowiedzialności za gimnastykowanie wyobraźni najmłodszych, jest wreszcie sporo przykładów jak to robić. Autorka podpowiada nawet jak i gdzie zorganizować przestrzeń dla dziecka do pracy twórczej tak, aby po tym owocnym procesie ściany naszego domu nadal były białe :-) • Postawa twórcza, jak ją przedstawia w tej ESTETYCZNIE wydanej książce autorka, to postawa łącząca i przenikająca się - dzięki niej kojarzymy zdawałoby się odległe zjawiska, o których uczymy się na różnych przedmiotach w szkole. To postawa holistyczna spajająca świat fraktalny w sensowną całość, która pomaga nam lepiej wyrażać nasze myśli, uczucia i doświadczenia. • Anna Weber odczarowuje sztukę rozumianą jako tę przeznaczoną wyłącznie dla wybranych, rozprawia sie z mitami na temat kreatywności i zachęca, abyśmy się nie bali i ćwiczyli w WYOBRAŹNI, a to byc może zaprowadzi nas do stworzenia czegoś wyjątkowego. • Polecam wszystkim tym, którym na sercu leży kształcenie zhar­moni­zowa­nego­ wewnętrznie człowieka i tym, którzy zastanawiają się czy posłać dziecko do szkoły muzycznej i tym, którzy chcą się dowiedzieć jak zacząć słuchać muzyki poważnej oraz tym wrażliwym ESTETYCZNIE, których razi wygląd upstrzonych reklamami polskich ulic i piosenka chodnikowa. • Renata Maciejewska
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo