• Ciekawa, wciągająca, o niezwykłym klimacie, do końca trzymająca czytelnika w niepewności.Polecam, jako lekturę dla wszystkich.
    +2 trafna
  • Monika Rebizant-Siwiło w powieści Wrzosowiska zabiera swego czytelnika w niezwykłą podróż do samego serca Zamojszczyzny. Miejsca z mnóstwem małych drewnianych kapliczek, licznych pomników pamięci oraz historycznych ruin skrywających przeróżne tajemnice. To właśnie tu we Wrzosowiskach, małej acz urokliwej miejscowości, położonej w pięknej scenerii dzikiej przyrody ujrzą wreszcie światło dzienne stare sekrety rodzinne. Z intrygującym życiem bohaterów powieści splatają się między innymi wydarzenia ostatniej wojny, opowieści o klątwie, a także okraszona odrobiną magii historia pewnego rodu Wiedźm pochodzącego z tytułowych Wrzosowisk. Czytelnik krok po kroku odkrywa kolejne karty rodzinnej historii, historii pełnej niespodzianek, jak się później okazuje również z wieloma znakami zapytania. W opowieści występuje trzech bohaterów: kleryk Jakub, Julia oraz Natalia. Ich życiowe perypetie ściśle związane są z historią oraz sekretami jakie skrywają wrzosowiska Czartowego Pola. Czego dotyczą ich tajemnice? Dlaczego od najmłodszych lat sny młodego Kleryka nawiedza piękna, ciemnooka kobieta? Czy Natalia zdoła w końcu złamać ciążącą na jej rodzinie od wielu lat klątwę? Ponadto co takiego niezwykłego przytrafiło się przed laty Julii na wspomnianych już Czartowych Polach? Wrzosowiska to opowieść, w której autorce udało się na chwilę połączyć miłość z nienawiścią, łagodność i gniew, szlachetność z fałszem oraz nadać sprawiedliwości nutę okrucieństwa. Z całą pewnością jest to jedna z tych niewielu polskich powieści, która potrafi zaintrygować nawet najbardziej wybrednego Czytelnika już od pierwszych swych stron.
  • Jedna z gorszych książek, które w ostatnim czasie czytałam. Infantylna, źle skonstruowana, przeciętny styl i przeciętny pomysł na intrygę. Nie polecam, wynudziłam się.
  • Bardzo wciągająca lektura. Odrobina tajemniczości i magii wpleciona w przeszłość bohaterów. Dużym plusem jest to, że każdy z głównych bohaterów na zmianę staje się narratorem. Polecam.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo