• Czy można leczyć się w klinice stresu bojowego, nie będąc na wojnie? Okazuje się, że tak. Dzisiaj proponujemy Wam książkę "Miłość z kamienia" Grażyny Jagielskiej. To jej szczera i przejmująca opowieść o życiu u boku męża - korespondenta wojennego. To historia o tym, jak trudno pogodzić ze sobą dwa światy: domowy, z wywiadówką dziecka czy chorobą kota i ten wojenny, pełen nieb­ezpi­ecze­ństw­. O tym, jak bardzo można oddalić się od siebie, pomimo wspólnych zainteresowań oraz pasji i o próbach ratowania miłości. Opowieść o cenie, jaką każdego dnia płaci autorka, obawiając się ciągle jak najgorszych wieści z kolejnego frontu, na który pojechał jej mąż. Obowiązkowa lektura, szczególnie dla miłośników reportaży Wojciecha Jagielskiego. am
    +2 trafna
  • Rewelacyjna opowieść o życiu w powolnie postępującej psychozie, o walce o siebie , o ratowaniu małżeństwa. O powolnym zapadaniu na chorobę bardzo wrażliwej psychiki.
  • „Odwaga jest niczym innym jak strachem, którego się nie okazuje”, Sergio Leone • Jak wygląda życie z korespondentem wojennym, nieustannie narażającym swoje życie? Czy to tylko ciągły strach i czekanie na szczęśliwy powrót z kolejnych wypraw na front? Jaką cenę płacą codziennie bliscy i rodzina ludzi, których zawód to balansowanie na krawędzi śmierci? • Grażyna Jagielska, żona byłego korespondenta wojennego Wojciecha Jagielskiego, dokładnie poznała takie życie. Książka pt. „Miłość z kamienia” to swoiste rozliczenie z bardzo trudnym etapem małżeństwa Jagielskich. • Podczas gdy dla Wojciecha każdy wyjazd na front był niczym kolejna dawka silnie uzależniającego narkotyku, dla Grażyny był to następny krok w stronę depresji. Każda opowieść męża o wydarzeniach, których był świadkiem, przeradzała się w umyśle autorki w koszmar bezwzględnie zatruwający codzienność. Dla korespondenta wojennego opowiedzenie i głośne nazwanie wszystkich strasznych obrazów było pewnego rodzaju terapią i oczyszczeniem. Tymczasem dla jego żony te historie stawały się trudnym do udźwignięcia ciężarem. Pisarka wyznaje, że pomimo usilnych prób zrozumienia pasji męża, nie była w stanie pozbyć się jednej natrętnej myśli – mąż prędzej czy później zginie. Oczekiwanie na powrót ukochanego mężczyzny zmieniło się w oczekiwanie na telefon informujący o jego śmierci. Ciągły stres i nawarstwiające się lęki w końcu doprowadzają autorkę do skrajnego wyczerpania psychicznego. Diagnoza – syndrom stresu bojowego. I tak, kobieta, która nie walczyła na wojnie, nigdy nie trzymała w ręku karabinu, trafia do kliniki stresu bojowego, gdzie rozpaczliwie próbuje zapomnieć o śmierci. • Wstrząsające przeżycia, drastyczne wspomnienia i zabójcze nieb­ezpi­ecze­ństw­o, sprawiają, że Jagielscy potrzebują siebie nawzajem jak powietrza, a ich miłość staje się coraz trwalsza. To właśnie miłość z kamienia…
  • Pięćdziesiąt trzy wojny. • Dla niego pełnia życia, przygoda, adrenalina, nagradzane na całym świecie reportaże. • Dla niej samotność, niewyobrażalna tęsknota, paniczny strach. I kilkumiesięczny pobyt w klinice stresu bojowego, chociaż nigdy nie była na wojnie. To jego stres. Zawsze obarczał ją wszystkimi swoimi problemami. • Książka Grażyny Jagielskiej to opisany przepięknym językiem przejmujący obraz związku z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym. Najważniejszą wojnę - wojnę o miłość, rodzinę i życie - musieli stoczyć między sobą. gielska napisała książkę intymną, ale nie ciepłą. Czytam ją z fascynacją. To śmiała, brutalna opowieść o sile rażenia wojny. O cenie, jaką płaci kobieta za małżeństwo z korespondentem wojennym. Zastanawiam się, jaką cenę za tę książkę zapłaci korespondent. nota wydawcy
  • Grażyna Jagielska,żona korespondenta wojennego i reportera "Gazety Wyborczej" Wojciecha Jagielskiego w swojej książce "Miłość z kamienia" w przejmujący sposób pokazała studium o uczuciu, które prowadzi do obłędu i strachu o bezpieczeństwo męża. • Przejmującą i bezpretensjonalna opowieść kobiety, która od wielu lat przygotowuje się na śmierć męża.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo