• "Ekspedycja Kolitz"to nie kryminał, to powieść sensacyjno-obyczajowa, chociaż trup i morderstwo jest, ale popełnione przed laty. • Podczas prac wykopaliskowych w klasztorze cystersów, grupa archeologów natrafia na pamiętnik napisany przez pod koniec XIX wieku, przez Ottona, który starał się odkryć sekret tego klasztoru, który doprowadził do rodzinnej tragedii( bardzo ciekawy pamiętnik, chociaż ciężko się go czyta) • Niestety sam został zamordowany, a jego szczątki wraz z planem klasztoru znaleźli archeologowie i teraz oni próbują rozwiązać tą tajemnicę. • Pomysł na książkę bardzo ciekawy, trochę gorzej z wykonaniem. Niektóre sceny niepotrzebne, odbiegające od tematu, albo wykład na temat historii zakonu cystersów i jego historii długie i nużące. • Gdyby nie te niepotrzebne dłużyzny, akcja byłaby bardziej ciekawa, chociaż muszę przyznać, że czytałam tą książkę z zainteresowaniem. • Duża plejada postaci, też jak dla mnie za długa, bo każdy ma tu swoją historię która odbiega od tematu. • Końcówka bardzo dobra i trzymająca w napięciu. • Lubie takie historie z tajemnicą sprzed lat, poszukiwaniem skarbu, zagrożeniem i romansem w tle. Dobra lektura na jeden wieczór.
  • Książka szczególnie dla miłośników Pana Samochodzika - tajemnicze morderstwo z XIX wieku i współcześni poszukiwacze prawdy. Czego tu nie ma : średniowieczny klasztor Cystersów, wykopaliska, groby i ukryty skarb. A do tego miłość, zauroczenie i obowiązkowy czarny charakter, który pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Mamy również tajemniczy dziennik i przepiękną zabytkową kołatkę. A jeśli chcecie się dowiedzieć, co to jest: basion, bregma, glabella czy asterion, to koniecznie musicie przeczytać tę powieść! am
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo