• Autyzm jest jedną z tych chorób, które ludzie uważają za dożywotnie. Czy jednak tak jest na prawdę? Historia Rauna Kaufmana udowadnia, że może być inaczej. Raun jako dziecko został zdiagnozowany jako autystyczny. Jego rodzice jednak się nie poddali. Nie traktowali go jak napiętnowanego tym mianem. Spędzali z nim wiele godzin. Wiele czasu. Poświęcili mu cały swój czas i weszli w jego świat. Dzięki temu autyzm się cofnął. Oni weszli w jego świat, a on otworzył się na ich świat. • Swoje przeżycia rodzice Rauna opisali w książce "Przebudzenie naszego syna". Dzięki ich przeżyciom powstała nowa forma terapi Son-Rise. Metoda ta wyprowadziła z autyzmu nie jedno dziecko. Dziś Raun sam pomaga podopiecznym korzystającym z Son-Rise. Któż lepiej może wiedzieć jak pokonać autyzm, jak nie osoba, która z niego wyszła? • Książka ta jest jednak nie tylko opowieścią o tym jak wyjść. Jest też poradnikiem. Bardzo dokładnie zostały w niej opisane metody, z których korzysta Son-Rise. Niezwykłym poradnikiem. • Książka może pomóc nie tylko rodziną, w których są dzieci autystyczne. Może pomóc również osobą pracującym z takimi dziećmi. Pomoże też w uświadomieniu społeczeństwa istote problemu. Być może też zniweluje strach przed autyzmem. Jako osoba, która pracowała kiedyś w chłopcem autystycznym wiem jak ważne jest nawiązanie kontaktu. Wiem też, że może się to okazać niezwykle trudne. Strach dziecka przed otoczeniam może być potęgowany przez przykre doświadczenia. Dlatego my jako ludzie świadomi musimy pomóc im wkroczyć w nasz świat. • Polecam! • Moja ocena: ****** • Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca • www.lottaczyta.blox.pl
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo