• Kiedy mówimy o cierpieniu, nigdy nie wiadomo jakich słów użyć. Żadne wydają się nie oddawać sytuacji, wszystkie są albo zbyt płaskie, albo zbyt górnolotne. Wydaje się , ze prawo do mówienia o cierpieniu mają tylko ci, którzy się z nim zmierzyli. Chyba dlatego Krzysztof Ziemiec odważył się najpierw robić program, a potem napisać książkę, której bohaterowie tego cierpienia doświadczyli. • Książka „Niepokonani” to zapis wywiadów, które przeprowadził i uwiecznił w formie programu o tym samym tytule dziennikarz Krzysztof Ziemiec. Sam autor w książce czyni wiele dygresji, często odnosząc się do własnych doświadczeń, kiedy to uległ wypadkowi, a jego powrót do zdrowia trwał wiele miesięcy . • Książka przedstawia historie osób doświadczonych przez cierpienie, śmierć, utratę zdrowia czy bliskiej osoby. Są nimi m.in. Monika Kuszyńska, wokalistka zespołu Varius Manx, Jasiek Mela, Kuba Błaszczykowski (był świadkiem zamordowania matki przez ojca - teraz pochował ojca który wyszedł z więzienia), Eleni ("anioł", który stracił córkę w wyniku morderstwa), Roman Kluska (biznesmen i filantrop, który został niesłusznie aresztowany), Jacek Olszewski (mąż Agaty Mróz), Radosław Pazura, Jerzy Stuhr. • Wszyscy bohaterowie książki są przykładem osób, których trudne doświadczenia nie tylko nie zniszczyły, ale pomogły przewartościować siebie i swoje życie, doprowadziły do tego , że stali się silniejsi, pomagają innym. • Książka, wiem to z rozmów, może być narzędziem terapeutycznym. Choć w zbiorach Biblioteki Publicznej w Zalasowej jest stosunkowo niedawno takie właśnie zadanie spełniła. Polecam wszystkim znajdującym się w trudnej sytuacji, ale także tym wiecznie niezadowolonym. • BP Zalasowa
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo