• Magia jest w naszym życiu i nie można temu zaprzeczyć. Współczesne czarownice nie są jednak tymi, które znamy z popkultury. Obecnie to kobiety, które ponoszą konsekwencję własnych czynów, są odpowiedzialne i rozwijają się duchowo. Każda z nich może obrać własną ścieżkę magiczną, wprowadzać praktyki, które lepiej rozumieją, i osądzać, co chcą osiągnąć za ich pomocą. Co jednak zrobić w czasach, gdy zajmujemy się pracą, rodziną, karierą, przyjaźniami i zainteresowaniami? Jak pogodzić życie codzienne z praktykowaniem rozwoju duchowego? • Współczesna czarownica Deborah Blake to coś na kształt poradnika dla kobiet. Pokazuje, co oznacza w naszych czasach bycie „czarownicą”, czym jest czarostwo i jakie są jego praktyki. Nawet w codziennych czynnościach możemy odwoływać się do magii – na przykład witając dzień i dziękując za jego koniec, dodając zioła do dań, które gotujemy, ale też będąc świadomym człowiekiem. • Książka jest interesująca z kilku powodów. Po pierwsze pokazuje, że bycie współczesną czarownicą wcale nie oznacza biegania po łąkach w świetle księżyca i rzucania zaklęć na wrogów. To przede wszystkim świadome życie, branie odpowiedzialności za swoje czyny i pomaganie innym. To odnawianie więzi z naturą, dbanie o innych, życie zgodnie z porami roku. To wykorzystywanie tego, co w ludowej mądrości znane jest od dawna – ziół, faz księżyca, powtarzanie mantr. • Po drugie autorka ciągle przytacza jakieś przykłady z własnego życia. Wzbogaca to lekturę i uwiarygodnia ją. Czytelnik może zobaczyć, jak radzić sobie z jakimiś sytuacjami, poznaje lepiej autorkę Współczesnej czarownicy i rozumie, że dróg czarostwa może być wiele. Poza tym są w książce podrozdziały innych osób, które dopełniają obraz możliwości użycia magii na co dzień. • Po trzecie autorka postarała się nie tylko o bogaty materiał, który zaprezentowała swoim czytelnikom, ale też o spis książek i osób, które mogą nas zainspirować do dalszej nauki i poszukiwania. Sama treść książki jest już bardzo szeroko rozbudowana, można się z niej dużo dowiedzieć, ale dodatkowy materiał na pewno zaciekawi czytelników. • Książka jest bardzo ładnie wydana. Już sama okładka przyciąga wzrok, ale zawartość tej pozycji także jest godna uwagi. Tekst posiada wiele przykładów, pojawiają się listy z punktami, a kolejne „metody” zostały wyróżnione, łatwo przejść od podrozdziału do kolejnego. • Jeśli chodzi o Współczesną czarownicę, to spodoba się ona tym, którzy szukają pozycji mogącej ich zainspirować. Jeśli lubicie czytać o magicznych praktykach w życiu codziennym i chcecie coś zmienić w swoim życiu, sięgnijcie po tę pozycję. To lektura, która pokazuje, że współczesne czarownice nie są od latania na miotłach, wręcz przeciwnie, i że każda z nas w części nią jest, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy.
    +2 trafna
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo