• Trzyma w napięciu. Niesamowicie się czyta. Polecam!!!
  • Ani porządny thriller, ani porządny horror. Naiwne i wkurzające (głupota głównej bohaterki nie do zniesienia)
  • Polecam książka wciągająca i trzymająca w napięciu do ostatniej strony przeczytana w jedną noc.
  • Książka ta była swego czasu bardzo rozpromowaną pozycją na bookstagramie. Chcąc sprawdzić „o co tyle szumu” postanowiłam ją przeczytać – szczególnie, że wpisuje się ona w mój ulubiony gatunek. Na szczęście – strach o prze­rekl­amow­anie­ okazał się zbyteczny, bo książka faktycznie wciągnęła mnie od pierwszej strony a całość połknęłam w niecałe 2 dni. Oczywiście nie jest to literatura wysokich lotów- a raczej dobry thriller mający zapewnić nam prostą rozrywkę i właśnie to otrzymałam czytając go :) Osobiście odrobinę czułam się rozczarowana wyjaśnieniem zagadki, jednak nie aż tak, jak w bardzo podobnej powieśći Ruth Ware – „Pod kluczem”. Tam również mieliśmy tajemnicę „nawiedzonego domu”, główną bohaterkę na tropie przeszłości a także kilka innych powielających się motywów, jednak cołościowo według mnie „Wróć przed zmrokiem” wypada o wiele lepiej. 8/10 • Fabuła opisuje historię Maggie – dziewczyny, która jako dziecko uciekła wraz z rodzicami z „nawiedzonego” domu. A przynajmniej taką wersję wydarzeń zna z książki, którą jej ojciec napisał i puścił w świat po pamiętnej nocy. Przyniosła mu ona sławę i pieniądze, szczególnie, że do końca swoich dni utrzymywał, że wszystkie zdarzenia są autentyczne, a w willi Baneberry Hall naprawdę straszy. Mimo, że Maggie nie wierzyła w ani jedno słowo ojca to po jego śmierci decyduje się wybrać do opuszczonej i zapomnianej już posiadłości, by uporać się z pytaniami bez odpowiedzi, które dręczyły ją przez całe życie. Na miejscu okazuje się jednak, że nie wszystko może być wytworem wyobraźni pisarza a dziewczyna coraz bardziej żałuje, że postanowiła odgrzebać rodzinne tajemnice.
  • Świetna książka. Wciąga od pierwsze strony, trzyma w napięciu, napisana bardzo sprawie
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo