• Czytając tę książkę naprawdę ma się ochotę wstać i z marszu wyruszyć w nieznane, by odkrywać, odczuwać dreszcze emocji, błądzić, podziwiać, oderwać się od codzienności... A to wszystko za sprawą niezwykłej lekkości języka jakim posługuje się autor. • Wojciech Cejrowski świetnie opowiada o swych podróżach w programach telewizyjnych, ale ten sposób relacjonowania wydarzeń potrafił także przenieść na papier. Na każdej stronie prosty,bezpośredni język, potężna dawka humoru. Po kilkunastu kartkach czytelnik zostaje wciągnięty w bieg wydarzeń i z trudem powraca do rzeczywistości, kiedy okazuje się, że to już koniec przygody, a za oknem świta:). • Tę pozycję przeczytałam jednym tchem, a ponieważ odczuwałam niedosyt, pochłonęłam zaraz kolejne dwie książki autorstwa,,Gringo". Teraz czekam z niecierpliwością na kolejną. • Na koniec wspomnę o bardzo zabawnym, a zarazem pomysłowym sposobie ,,zwerbalizowania" trudnych do wyrażenia odczuć, jakim posłużył się podróżnik w jednej z książek. Kiedy czytając natraficie na luki w tekście, czyli niemal białe strony z kilkoma tylko powtarzającymi się znakami graficznymi, które zjeżdżają z góry na sam dół, nie martwcie się, to nie błędy drukarskie, tylko jedno ze wspomnień autora. Warto zajrzeć do środka by je poznać. Najlepiej zaś, przeczytać wszystkie trzy książki. Polecam gorąco.
    +10 wyrafinowana
  • Świetna odskocznia od codziennej szarości i życia w mieście. Podróż do świata, którego większość zna nas pewnie nie pozna. Książka składa się z krótkich, kilk­ustr­onic­owyc­h rozdziałów. Można czytać "z doskoku", bez obawy że straci się wątek. 5/5
  • Jest to druga książka pana Cejrowskiego jaką przeczytałam i po raz drugi się nie zawiodłam. Przezabawna, prawdziwa i trzymająca w napięciu książka o wielu zadziwiających historiach. Gorąco polecam.
  • Bardzo spodobała mi się ta książka Pana Wojtka. Ciesze się, że mogłam poznać tego Pana na Targach Książki w Krakowie. Przez Pana Wojtka zaczęłam się uczyć hiszpańskiego. Może też kiedyś zostanę podróżnikiem? Polecam bo to fajna książka do czytania z mamą i tatą.
  • Napisana prostym językiem zrozumiałym dla każdego. Miło się czyta. Poznawanie dzikich plemion nie było zwykłą igraszką.
  • Książka o kontrastach. O różnym pojmowaniu i odbieraniu rzeczywistości przez "białych" i "dzikich". O tym jak przetrwać wśród Indian i nie zginąć w dżungli. O tym jak przetrwać wśród Latynosów i nie zginąć, jak już się wyjdzie żywym z tej dżungli. I cała ta mieszanka jest napisana w sposób momentami "ironiczny", momentami humorystyczny a momentami poważny. I dlatego dość dobrze się ją czyta. Może nie szybko ale na pewno z zaciekawieniem. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć "ciętych" uwag i tego specyficznego "ja jestem najlepszy i mam rację" autora ale jak ktoś zna jego twórczość to do tego już przywykł. Jakoś to w tej książce nie razi (nie dominuje). • W każdym razie - jeżeli ktoś wybiera się w ten rejon świata - pozycja obowiązkowa. Chociaż nie powinien się tu spodziewać informacji turystycznych. Raczej znajdzie tu ciekawostki "z życia w dżungli wzięte" jak sobie poradzić w "sytuacjach bez wyjścia". • Najsłabszą stroną książki są (wg.mnie) zamieszczone w niej fotografie. Technicznie w porządku ale jest to jakiś taki dziwny zlepek. Jedyny z nich pożytek to taki, że można się zorientować gdzie skończyło się czytać.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo