• Czy zawsze szczęśliwie? Mamy wątpliwości, ale jedno jest pewne – bezdyskusyjnie warto. Mowa o późnych miłościach z reportażu Agaty Romaniuk „Krótko i szczęśliwie”, który był tematem styczniowej dyskusji DKK „Skorosze”. • Autorka zgromadziła jedenaście opowieści o miłości, która przydarzyła się ich bohaterom w jesieni życia. Romaniuk diametralnie zmienia stereotypowe postrzeganie osób starszych, udowadniając, że w każdym wieku, nawet podeszłym – kiedy już niczego się nie spodziewamy i na nic nie czekamy – można spotkać miłość swojego życia. Autorka w interesujący sposób wychodzi poza materię słowną i wzbogaca tekst o obraz i dźwięk. Na końcu każdego rozdziału umieszcza zdjęcie uzupełniające, dopowiadające bieżącą historię. Dodatkowo czytelnik może posłuchać wybranych przez bohaterów utworów składających się na playlistę o tym samym tytule co książka, dostępną na Spotify. • I chociaż miłości wysłuchane i spisane przez Agatę Romaniuk mają trochę słodko-gorzki smak, to jednak przekonują, że nigdy nie jest za późno, by przeżyć tę ostatnią, może najważniejszą. • ~MP
  • Historie w książce rozśmieszają, wzruszają, zadziwiają. Piękne opowieści.
  • Książka do wchłonięcia i zdecydowanie nie do zapomnienia. Historie nielukrowane, nie zawsze z tak zwanym happy endem - a mimo to dotykają w człowieku czegoś pozytywnego, rezonują z najgłębszymi potrzebami i najbardziej ubogacającymi emocjami. Autorka i korektorzy dostrzegli i potrafili ubrać w interesującą opowieść coś dobrego, w najczystszym pojęciu tego słowa.
  • Intrygujaca i dajaca do myslenia. • Czegos takiego jeszcze nie czytalem...
  • Opowieści o miłości powstało już bardzo wiele. Zwłaszcza o tej pierwszej – zazwyczaj młodzieńczej, niewinnej, szalonej. Lecz o kolejnych, w szczególności tych ostatnich, znalezionych w dojrzałym wieku, nie mówi się zbyt wiele. Dlatego tym razem to im oddajmy głos. • Krótko i szczęśliwie to jedenaście prawdziwych opowieści, które napisało życie. Autorka obiektywnie relacjonuje nam historie późnych miłości - tych trudnych, nieoczywistych, nowych i powracających. Niektóre przynoszą uśmiech i nadzieję, inne natomiast wywołują strumienie łez. Ale każda z nich jest wyjątkowa, każda przełamuje tabu. Agata Romaniuk zaprasza na spotkanie z ludźmi, którzy udowadniają, że miłość może pojawić się w każdym wieku. Bo na Szczęście przecież nigdy nie jest za późno.
  • Polecam Paniom i Panom niezależnie od wieku
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo