• Grafomania najwyższych lotów. Fabuła banalna, styl fatalny, napisane bardzo brzydkim językiem, pełno powtórzeń i brak jakiejkolwiek logiki w konstukcji tej powieści. Główna bohaterka z założenia żąda wszystkiego od wszystkich i jeszcze ma pretensje, że nie podziwiają jej niezależności. Jeśli ktoś uważa to za dobrą literaturę, powinien wrócić do szkoły. Podstawowej. Albo poczytać sobie co nieco, byle nie pióra pani Michalak. Wstyd!
  • Jak żyję, tylu bzdur, tylu zupełnie od czapy zdań nigdy, przenigdy nie przeczytałam. Autorka ma coś nie tak ze sobą, w każdej książce jest jednym z bohaterów a w tej nawet chyba każdym :) • Boję się o umysły osób, które uznały tą książkę, jako zasługującą choćby na jedną gwiazdkę. Chciałabym wiele napisać, ale zwyczajnie opadły mi ręce po przeczytaniu, więc dla tych, którzy zastanawiają się czy czytać, polecam recenzje Pawła Opydo na YT. Powiedział wszystko, co musiałabym napisać ja. • [Link]
  • Jeżeli fascynuje Cię świat, w którym głównymi bohaterami są miłość i dobro, przenieś się, choć na chwilę do książkowej poziomki. Brzmi banalnie? Niekoniecznie tak jest. Katarzyna Michalak jest autorką wielu powieści, w których rządzą skrajne emocje. • Jest to historia o codziennych perypetiach głównej bohaterki, Ewy. Ma trzydzieści parę lat i marzy o ukochanym domu, o który musi trochę zawalczyć, pracując w wydawnictwie swojego przyjaciela. Boryka się z problemami rodzinnymi oraz rozterkami miłosnymi, a na swojej drodze poznaje ludzi, dzięki którym jej życie nigdy nie będzie wyglądać tak samo. • Książka w niesamowity sposób oddaje emocje, które towarzyszą głównej bohaterce. Odnajdujemy łzy radości oraz smutku. Skłania do refleksji, pomimo, iż nie zawsze dostajemy to, czego akurat pragniemy najbardziej, to jeżeli damy sobie trochę więcej czasu, życie nie zostawi nas z pustymi rękami. Postawi odpowiednich ludzi na naszej drodze, podaruje nowe szanse i stworzy nowe możliwości. • Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę, szczególnie osobom, które mają ochotę na chwilę wytchnienia i relaksu. Sama pochłonęłam tę historię w jeden dzień i zamierzam przeczytać jej kontynuację zatytułowaną „Powrót do poziomki”.
  • Zdecydowanie polecam.Niep­rzew­idyw­alne­ losy bohaterów, wydaje się na początku zwyczajna powieść o romantycznym zakończeniu, a jednak fabuła potrafi zaskoczyć.Już zamówiłam sobie drugą część tej serii, czyli Powrót do Poziomki! Jestem ciekawa dalszych losów głównych bohaterów, choć wydaje się, że ich życie powinno układać się w happy end. • Po prostu zakochałam się w książkach Katarzyny Michalak- to literatura lekka, o ciekawej fabule, z elementami humoru, romansu i budzących emocje przeżyć.
  • Historia Ewy – trzy­dzie­stok­ilku­letniej kobiety po przejściach, która postanawia spełnić wreszcie swoje marzenie i zamieszkać w ukochanym domu. Ale jak wszystko w życiu to marzenie ma również swoją cenę... • "Rok w Poziomce" to przepiękna książka. Już sama okładka sprawia, że ma się chęć po nią sięgnąć i dokładniej pooglądać, przeczytać. • [Link]
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo