• Ciekawa ksiązka, którą czyta się z zain­tere­sowa­niem­ i bez wysiłku.
  • Na początku, tradycyjnie jedno słowo, którym określiłabym tę książkę - tym razem, powiedziałabym, że była po prostu dobra 🙂 Tyle i aż tyle. Ten thriller/kryminał wciągnął mnie właściwie od pierwszego rozdziału i czułam podczas lektury tę ciągłą chęć dalszego jej poznania i rozwiązania zagadki. • 🔨 • Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, na przedmieściach. Wiadomo typowa ulica z amerykańskiej scenerii, gdzie w zbudowanych wzdłuż ulicy domach zamieszkują znający się i przyjaźniący się ze sobą sąsiedzi. Nie brakuje tu też nastolatków, który miewają nie zawsze dobre pomysły. • Jeden z nich - Raleigh- szukając adrenaliny, myszkuje w cudzych domach, pod nieobecność ich właścicieli. Nic nie zabiera, nie niszczy- interesują go komputery gospodarzy, na których ćwiczy hakerskie umiejętności. Kiedy przypadkowo jego matka Olivia odkrywa "hobby" syna sprawa zaczyna się komplikować. • Olivia z poczucia winy, pisze anonimowe listy z przeprosinami do właścicieli domów, do których włamał się jej syn (który podaje jej dwa adresy). Niestety w jednym z tych domów dochodzi do tragedii - ginie kobieta. Mąż zgłasza jej zaginięcie, kiedy nie wraca do domu z rzekomych, weekendowych odwiedzin u przyjaciółki. Kilka dni później młoda kobieta zostaje znaleziona martwa w bagażniku swojego samochodu, zatopionego w jeziorze. • 🔨 • Śledztwo prowadzone przez dwoje detektywów nie jest proste. Sąsiedzi nie mówią im całej prawdy, starając się chronić siebie wzajemnie i swoich przyjaciół. Strzępki prawdy prowadzą jednak do kolejnych odkryć, a w zawiłą historię zabójstwa mieszkanki osiedla zamieszani są zdaje się wszyscy. Przy okazji odkrywane zostają również inne, rodzinne sekrety, które wpływają nie tylko na samo śledztwo, ale na zaprzyjaźnione rodziny. • 🔨 • Wątkiem pobocznym są starania jednej z poszkodowanych sąsiadek - ofiar nastoletniego hakera- aby ujawnić kto dopuścił się naruszenia jej prywatności. Carmine jest przy tym bardzo uparta. Odwiedza kolejno domy wszystkich sąsiadów, starając się rozwikłać zagadkę. Jej nieugiętość niestety przysparza jej więcej problemów niż korzyści. • Książkę tę, pochłonęłam z nieopuszczającą mnie ciekawością. Pytanie "kto zabił?" miałam cały czas z tyłu głowy. Dopiero pod koniec lektury trafnie zaczęłam powoli identyfikować zabójcę, który był dla mnie dużym zaskoczeniem. Kolejne, pojawiające się wątki dodawały smaku całej fabule i potęgowały element zaskoczenia.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo