• Czytając opis książki zastanawiałam się jak to możliwe, że istoty nadprzyrodzone można pokazać w naszym świecie w dodatku pracują i jeszcze są uwikłane w morderstwo (chociaż bardziej bym się spodziewała, że sami zamordują). • Piotr Strzelecki jest psychologiem i doradcą, a razem z Sabiną Piechotą, która jest behapówką (jak sama o sobie mówi) prowadzą w Brzegu firmę PS Consulting dla osób nienormatywnych. Każde z nich jest osobą nienormatywną, a jaką to już zajrzyjcie do książki. Jednakże na swój sposób radzą sobie z życiem wśród ludzi Sabina obżera się • słodyczami, a Piotr pali lawendowe świece. • Z czystego przypadku zostają wplatani w próbę morderstwa i postanawiają sami rozwiązać zagadkę przy pomocy Marcina policjanta z Opola i sami wpadają w tarapaty, a rozwiązanie kto kogo i dlaczego nie jest wcale takie proste. • Książkę czytało się szybko, krótkie rozdziały to jeszcze ułatwiają. Mimo tego, że wampiry, strzygi, wilkołaki kojarzą nam się z grozą i strachem tu się tego w ogóle nie odczuwa, a bardziej jako dobrą zabawę, bo momentami padałam ze śmiechu. Postacie są świetnie opisane, muszą się odnaleźć w rzeczywistości i funkcjonować wśród ludzi, a nie kryć się w trumnach, jaskiniach itp. jak dotąd sądzono. W dodatku jest dość sporo postaci, które przewijają się w książce i mają pozytywny wpływ na głównych bohaterów i pomagają im przetrwać w tym świecie. • Czytanie tej książki sprawiło mi niezłą frajdę również z racji tego, iż mieszkam niedaleko Brzegu i bardzo dobrze znam całą okolice i wszystkie opisane miejsca. Jak tylko była podana ulica, czy miejsce ja już oczami wyobraźni stałam w tym miejscu i widziałam jak oni się przemieszczają, w którą stronę mogą się udać. • Milena Wójtowicz chyba stworzyła nowy gatunek fantasy na wesoło i na pewno sięgnę po kolejne tomy tej serii.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo