• Samotnia to fascynujący thriller psychologiczny, który nie tylko doskonale wykorzystuje znane motywy gatunkowe, ale również odnosi się do klasyków tego rodzaju literatury, jak Misery Stephena Kinga. Autorka świetnie balansuje pomiędzy konwencją a oryginalnością, co sprawia, że ta opowieść jest niezwykle intrygująca i wciągająca od pierwszej strony. Dodatkowo, umiejscowienie akcji w czasie pandemii koronawirusa dodaje nowy, aktualny wymiar opowieści, wprowadzając elementy zagrożenia związanego z otoczeniem i samym wirusem. Samotnia nie tylko zapewnia czytelnikowi dreszcz emocji, ale również prowokuje do refleksji nad reakcjami człowieka na ekstremalne sytuacje oraz nad procesem budowania własnej tożsamości w obliczu tragedii. Dla miłośników thrillera psyc­holo­gicz­nego­ ta książka będzie niezapomnianym doświadczeniem czytelniczym, które trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
  • Powiesc słaba, przewidywalna i bezbarwna. Nie pomaga forma narratora
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo