• Gerie Bauer to pisarka, ale też producentka telewizyjna, redaktorka, podróżniczka i autorka książki „Numerologia dla początkujących”, która w 2012 roku ukazała się w Polsce dzięki wydawnictwu Illuminatio. • W liczbach można odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. O tym stara się przekonać swoich czytelników Bauer, która opisuje metody liczenia swojego nume­rolo­gicz­nego­ przeznaczenia. Każde z nich (od 1 do 9) jest krótko opisany, poparty tabelą przykładów znanych osób, które się nimi odznaczały. Nie jest jednak tak, że wszystkie numerologiczne jedynki są takie to a takie. Każdy z nas ma przypisany nie tylko numer przeznaczenia, ale też z daty swoich urodzin może doczytać się jaki zawód powinien wykonywać, jaki charakter przez niego przemawia, a nawet jakiego partnera powinien wybrać. Co ciekawe, nie tylko cyfry z dnia narodzin są ważne – również nadane nam imiona można przełożyć na język numerologiczny i dzięki temu dowiedzieć się o sobie ważnych informacji. • Każdy dzień, liczba numerologiczna i przykład są opisane krótko, zwięźle i konkretnie. Rozdziały obfitują w tabelki, które często są powtarzane by nie wertować stron, lecz szybko przypomnieć sobie dokładne liczby. Przed opisaniem dziewięciu możliwości autorka stara się krótko pokazać, czym się teraz będziemy zajmować, czemu jest to ważne, co może przed nami okryć oraz jak należy poprawnie odczytać zapis. Przykłady są tu liczne, co pomaga w rozeznaniu się w treści. • Temat, który dostajemy w książce jest trudny i zawiły. Autorka stara się przekazać go w jak najprostszy sposób, co wychodzi jej całkiem nieźle. Język jest nies­komp­liko­wany­, rozdziały krótkie i przejrzyste, tabelki zrozumiałe a informacje podstawowe. Wiedzę numerologiczną dostajemy w pigułce za co duży plus. • Wydanie książki zasługuje na uznanie – ma niewielki format, ładne ozdobniki tytułów rozdziałów, brak w niej udziwnień, a okładka jest schematyczna. Seria „dla początkujących” wydawnictwa Illumiantio jest dobrze reprezentowana przez książkę Bauer. • Minusy to niekiedy brak wyjaśnienia czemu liczy się coś tak, a nie inaczej. Umysły ściśle humanistyczne będą musiały wczytać się kilkakrotnie nim zrozumieją o co dokładnie chodzi. Po wgłębieniu się w lekturę uczucie niezrozumienia na szczęście zanika. • Książkę czyta się szybko, bez problemów. Potrafi wciągnąć, jeśli ktoś chce się dowiedzieć o sobie czegoś więcej. Sprawdzając trafność autorki porównywałam jej opisy do własnego charakteru i zachowania i muszę przyznać, że wiele razy dziwiłam się, że kobieta ta zna mnie tak dobrze. To naprawdę interesująca lektura, która pokazuje, że człowiek może zostać poznany dzięki zaledwie dwóm rzeczom – dacie urodzenia i nazwisku. • Komu mogę polecić tę książkę? Osobom ciekawym świata, które chcą odkryć coś nowego, poznać swoich znajomych od innej strony i przeżyć niezapomnianą przygodę z cyframi. Nawet humaniści nie będą żałować, że sięgnęli po numerologiczną lekturę.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo