• To opowieść o pięć­dzie­sięc­iole­tniej kobiecie, redaktorce telewizyjnej, która osiągnęła w życiu bardzo wiele, ma dom, pracę, samochód, dwoje dzieci i przyjaciół, ale coraz częściej odczuwa samotność, tym bardziej, że wkrótce dzieci opuszczą dom i wyjadą na studia. W pewnym momencie zaczyna sobie z całą ostrością uświadamiać, że niebawem zostanie sama co doprowadza ją do lekkiej depresji, na którą znajomy lekarz przepisuje jej tytułowy ..... romans. Autorka w bardzo humorystyczny sposób przedstawia nam perypetie głównej bohaterki Eulali Manowskiej, nazywanej przez przyjaciół Lalą poszukującej upragnionej miłości, która jak to w życiu bywa nadejdzie z najmniej spodziewanej strony. • Autorka z dużą dozą humoru dotyka bowiem spraw codziennych zarówno tych ważnych jak i mniej ważnych. Widzimy tu problem zarobkowych wyjazdów za granicę jednego z rodziców, które często kończą się rozpadem rodziny. Na przykładzie bohaterów dostrzegamy także jak zgubne mogą być skutki stosowania niewłaściwych metod wychowawczych, ale widzimy również, że można wychować dzieci na wspaniałych i wartościowych ludzi nawet jeżeli robi to tylko jedno z rodziców, czego przykładem są dzieci głównej bohaterki. Kolejnym problemem ukazanym w powieści jest tzw. syndrom pustego gniazda, który przecież wszystkich z nas dotyka na pewnym etapie naszego życia, kiedy dzieci zaczynają opuszczać rodzinne gniazdo. To tylko niektóre z wątków powieści, które zostały omówione w trakcie spotkania. Zdaniem członków Klubu godny podkreślenia jest fakt, że autorka porusza bardzo ważne życiowe sprawy czyniąc to w sposób lekki i przystępny. • Ale czy romans na receptę jest odpowiednią metodą na leczenie duszy? To jedno z wielu pytań jakie padły w trakcie dyskusji, które jednak w tym miejscu należy pozostawić bez odpowiedzi zachęcając z w ten sposób wszystkich zain­tere­sowa­nych­ do lektury.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo