• Z twórczością Magdy Bielickiej spotykam się już po raz trzeci. Wcześniej czytałam Jestę magistrę i No i bajka!, teraz przyszła kolej na Listę zbrodni niedoskonałych. Muszę przyznać, że jestem zachwycona jej książkami! Nie są długie, a z racji tego, że jej opowieści wciągają, bardzo szybko się je czyta. • Tym razem bohaterami książki są: Agnieszka - samotna nauczycielka wychowująca córeczkę Anię oraz Adam - pracownik firmy ubez­piec­zeni­owej­. I oczywiście trzeba również wspomnieć o Niutce - kotce Adama, która zawsze chce być w centrum uwagi. Bohaterowie spotykają się w momencie, gdy Adam traci posadę w dobrze prosperującej firmie, a kredyt na mieszkanie zmusza go do wynajęcia jednego z pokojów. Lokalem zainteresowana jest Agnieszka, której nie udało się uzyskać kredytu na dom i nie ma się gdzie podziać ze swoim dzieckiem. Dziewczyna wprowadza się do mieszkania Adama. Wspólne wieczory spędzone na oglądaniu amerykańskich filmów owocują szalonym pomysłem poprawienia ich sytuacji materialnej. Agnieszka obmyśla chytry plan włamania się do domu bogatego eks-szefa, na którym przy okazji będzie mogła się zemścić. Wykorzystują sytuację, kiedy Orłowski wraz z żoną wyjeżdżają na Mikołajki. Ich plany zostaną jednak pokrzyżowane przez kłótnię małżonków, po której Orłowski wraca do domu, a dwójka włamywaczy niechcący przyczynia się do jego śmierci. To jednak nie koniec ich przestępczych przygód. Akcja z Orłowskim oraz chęć zemsty na ludziach z "czarnej listy" Agnieszki wywołują lawinę kolejnych wypadków i... trupów. Niespodziewanie w eliminowaniu świadków bierze udział także Niutka :) Czy bohaterom uda się uniknąć kary za dokonane zbrodnie? O tym sami się przekonajcie! • Magda Bielecka pisze swoje książki bez upiększania rzeczywistości. Dzięki temu jej bohaterowie zyskują autentyzm. Opisuje ludzi zmagających się z codziennymi problemami - marna praca, problemy ze spłatą kredytu, matka samotnie wychowująca dziecko i szef, który zwalnia kobiety w ciąży. A w tle piosenki Elektrycznych Gitar, polskie kino (Kogel Mogel) i Kevin sam w domu przy świątecznym stole. Dodatkowo autorka świetnie diagnozuje współczesną rzeczywistość oraz zmiany, jakie zaszły w Polsce od lat 90, które możemy poznać przez wspomnienia bohaterów. • Powieść ta niesamowicie wciąga i podnosi adrenalinę, Czytelnik w napięciu czeka na dalszy ciąg zdarzeń. Trzeba przyznać, że w książce dużo się dzieje, akcja toczy się dynamicznie i zaskakuje nowymi wątkami. Polecam ją wszystkim, którzy chcieliby się rozerwać przy książce, a przy okazji dowiedzieć się, jak się nie włamywać :P
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo