• Kolejna lektura Cobena to lekki kryminał. Książkę oceniam na średnim poziomie. Słabo trzyma w napięciu, treść i akcja przeciągane są w czasie aż zaczyna się dłużyć. Tak prawie to ją zmęczyłem. Książka taka sobie.
  • To było moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Mogę je zaliczyć do udanych, choć książka nie porwała mnie do końca. Ciekawa historia i intrygująca zagadka, której rozwiązanie zaskoczy każdego. Do tego zakończenie, które nie kończy się "happy end-em". Książka warta uwagi.
  • Powieść rozgrywana w Livingston, New Jersey czy Newark nadaje typowo amerykański dete­ktyw­isty­czny­ mikroświat różnic świata prawników, polityków i bogaczy z nędzą, slumsami i łączeniem końca z końcem. Myron Bolitar w rolach głównych jako były wspaniały koszykarz, znany również jako prywatny detektyw, rozgrywa istną partię szachów. Gra toczy się o Brendę Slaughter i jej rodziców. Jej matka zostawiła pięcoletnią Brendę na pastwę losu. Ojciec Horace pomimo sygnałów i śladów też zaginął. Myron stara się odegrać rolę agenta, ochroniarza, ojca i mentora Brendy. Próbuje za wszelką cenę odszukać jej rodziców. Jaką rolę pełnią obozy wyborcze Bradfordów i Davidsonów. Co może zrobić dla sieroty ciocia Mabel i jak bardzo Myron wykorzysta kontakty jego niedoszłej wspólniczki Esperanzy i najbliższego prawnika Wina. Każdy rozdział przynosi nowe zagadki i kolejne pytania bez odpowiedzi. Typowy cobenowski klimat, gdzie akcja narasta i piętnuje napięcie w postępie geometrycznym. Do tego dochodzą teksty, przy których człowiek nie wie że się śmieje w głos. Poczucie humoru w połączeniu z dramatem nie pozwala odstawić pozycji na bok. Czy musi dojść do wielu dramatów, bo ktoś chce poznać wydarzenia sprzed dwudziestu lat? Przekonaj się o tym sam.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo