• Jessica, a właściwie Jess to niewyróżniająca się z tłumu dziewczyna - co dodatkowo sama stara się podkreślać. Pracując jako wizażystka najczęściej wybiera bezpieczny czarny strój, którym nie będzie narzucać się swoim klientkom. Żel antybakteryjny do rąk i miętowa pastylka to obowiązkowy zestaw przed każdą, umówioną wizytą. Również tą, gdzie jej zadaniem jest umalować dwie studentki przed wieczornym wyjściem. Ta wizyta jest jednak inna niż wszystkie - Jess nieco przypadkiem podsłuchuje wiadomość z poczty głosowej klientki, dotyczącą badania psychologicznego. Ponieważ sama klientka pochodzi do niego lekceważąco, a za udział obiecana jest spora gratufikacja, Jess zgłasza się następnego dnia w ramach zastępstwa. • 👩‍💻 • Badanie prowadzone przez doktor Shields (którą główna bohaterka na początku bierze za mężczyznę) dotyczy moralności. Zadaniem uczestników jest jak najbardziej dokładne udzielenie odpowiedzi na pytania, pojawiające się na ekranie komputera - znajdującego się w przygotowanej specjalnie sali. • 👩‍💻 • Po kilku sesjach badanie jednak wkracza na wyższy poziom. Jessica poznaje osobiście doktor Shields, a testy nabierają bardziej wymagającego charakteru - zaczynają opierać się na wykonaniu konkretnych zadań (poderwania mężczyzny w barze, udania się na wystawę fotografii czy w inne, konkretnie wyznaczone miejsce). Wszystko sterowane przez panią Doktor. Czy jednak to nadal jest badanie? Co tak naprawdę jest motywem kierującym terapeutką? I czyja moralność poddawana jest próbie? To już doczytajcie sami 😉 • 👩‍💻 • Muszę przyznać, że "Anonimowa Dziewczyna" trafiła w moje gusta i przeczytałam ją z przyjemnością. Historia odkrywania samego siebie, ukryte motywy działania, mierzenie z demonami przeszłości i drugie dno (zahaczające o mordestwo) to duże atuty powieści. Fabuła nie jest przekombinowana, a akcja toczy się w dość szybkim tempie. Z całą pewnością polecam tę powieść 👍
    +2 wyrafinowana
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo