• Wesołe może być życie emeryta, ale jeszcze bardziej ekscytujące może być życie złodzieja- emeryta. Zdaniem emeryckiej złodziejskiej szajki na tyle emocjonujące, że nie poprzestają na jednym przestępstwie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, nawet w przypadku kradzieży. • Nie będę opisywać wyczynów seniorów, ani ich pomysłowości , ale mogę zapewnić, że kreatywności naszym emerytom nie brakuje. Ich szalone pomysły raz po raz wywołują salwy śmiechu, a dzięki • swojej nieporadności i powszechnemu zaufaniu jakie wzbudzają, są w swoim nowym fachu zadziwiająco skuteczni. • Największym atutem "Seniorów w natarciu" jest humor i muszę przyznać, że autorka wykazała się wyjątkowym poczuciem humoru. W powieści pełno jest gagów, przezabawnych sytuacji, komicznych dialogów. • Samo uczynienie bohaterami powieści siedemdziesięciolatków poruszających się za pomocą balkoników i próbujących obrabować bank było strzałem w dziesiątkę. Każda z postaci ma w sobie coś wyjątkowego, swoje własne dziwactwa, unikalne cechy charakteru, które również wywołują sporo uśmiechu. • Jedyne zastrzeżenia jakie można mieć do książki to fakt, że fabuła jest trochę naciągana, momentami naiwna, a bohaterom pomagają szczęśliwe dla nich zbiegi okoliczności. Z drugiej strony jest to komedia kryminalna, w której rządzą inne prawa i ten brak wiarygodności w rezultacie schodzi na dalszy plan. • Generalnie "Seniorzy w natarciu" to przesympatyczna, zabawna i pełna ciepła komedia kryminalna, gdzie krew się nie leje, trup nie ściele się gęsto, gdzie nie została skrzywdzona nawet mucha, a przestępcy to siedemdziesięciolatkowie, którym pomysłów i energii życiowej można zazdrościć. • Jeśli szukacie książki na urlop lekkiej, pełnej ciepła i humoru, "Seniorzy w natarciu" skradną przede wszystkim Wasz uśmiech. • Marta Ciulis- Pyznar
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo