• Uwielbiam wprost książki z tej serii. Począwszy od pierwszej części "Wieczór taki jak ten" kiedy poznałam Michalinę znalazły one swoje stałe miejsce w moim czytelniczym świecie. Śledzenie perypetii tej nie poddającej się, pełnej energii i pozytywnego nastawienia właścicielki pensjonatu w bieszczadzkim Złotkowie, gwarantuje mi zawsze przyjemne spędzenie czasu podczas lektury. • 🧁 • W tej części Michalina spodziewa się dziecka. Mimo, że jest już nastawiona na powrót do pieluch, kaszek i codzienności z niemowlakiem (wszakże miała już wprawę po opiece nad Bartkiem) nieco martwi się faktem samotnego wychowywania maleństwa. Przemek bowiem, mimo deklaracji pomocy nie wyraża chęci pojednania się z dziewczyną i tworzenia wspólnej rodziny. • 🧁 • W "Cynamonowych sercach" już panuje przedświąteczny gwar. Podczas czytania niemalże czuć zapach wypiekanych przez babcię Zosię pierniczków, serników i gorącej czekolady. Najpopularniejsza cukiernia w miasteczku nie może narzekać na brak zainteresowania. • 🧁 • Do pensjonatu przybywają goście. Miedzy innymi Kamila, która nie może pogodzić się z wyglądem swojej twarzy po wypadku. Oparzenia, które pozostawiły widoczne na jej ciele blizny sprawiają, że czuje się odrzucona przez większość społeczeństwa. Dlatego też, tak bardzo zaskakuje ją reakcja (a w zasadzie jej brak) ze strony Bartka- od którego wysokiej empatii i poziomu tolerancji możemy się tylko uczyć. • 🧁 • Znajdziemy tu też historię Arlety i jej wielkie marzenie o zakupie starego, podniszczonego dworku sytuowanego na obrzeżach miasteczka. Kobieta pragnie poznać historię i przeszłość miejsca, które w jej marzeniach przemienia w ekskluzywne spa. Nie zabraknie też tajemniczego mężczyzny, którego przybycie do Złotkowa jak zwykle nieco namiesza 😉 • 🧁 • Książka idealna na wieczorną, przedświąteczną lekturę. Nie jest przelukrowana, ale za to tak ciepła i serdeczna, że ogrzej Was niczym kocyk.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo