• Mówiąc o śmierci wierzymy lub mamy nadzieję, że "po drugiej stronie" istnieje "coś". Że nasza dusza trafi do "lepszego miejsca" lub doświadczymy reinkarnacji. • A czy zastanawialiście się kiedyś, co stanie się z naszym ciałem kiedy umrzemy? Jeśli tak, to książka "Bez strachu. Jak umiera człowiek" jest właśnie dla Was. Magdalena Rigamonti przeprowadziła wywiad z najbardziej znanym polskim balsamistą Adamem Ragielem o tym, co dalej z ludzkimi zwłokami, nie tylko z biologicznego punktu widzenia. Pod jego przewodnictwem, na własne oczy, przekonała się, jak wygląda praca w prosektorium i przygotowania do pogrzebu. • Jakie są efekty różnych rodzajów śmierci? Czy w prosektorium jest miejsce na wiarę? Na czym naprawdę polega balsamowanie? Dlaczego niektórzy wybierają taki zawód? • Ta wstrząsająca i niezwykle interesująca książka odpowie na powyższe pytania i poruszy wiele innych aspektów związanych ze śmiercią. • A co ze strachem? "Zmarłych nie trzeba się bać. Jedynie żywi mogą zaszkodzić, zrobić krzywdę." AO
    +2 wyrafinowana
  • Obowiązkowa lektura dla każdego świadomego człowieka.
  • Wywiad-rzeka z mistrzem w swojej profesji. Porusza temat tabu, o którym wielu nie chce nawet myśleć, chociaż śmierć dopadnie kiedyś każdego z nas. Kiedy opowiada, jak się przygotowuje ciało do pogrzebu, da się wyczuć ogromny szacunek dla zmarłego. Okazuje się, że wszystko da się zrobić na prośbę rodziny, nawet zrekonstruować zdeformowaną twarz po wypadku. Nie wiedziałam na czym polega balsamacja i że w Polsce jest dostępna, a to akurat wszyscy powinni wiedzieć, bo tylko po takim zabiegu można się bezpiecznie pożegnać z nieboszczykiem. Dobrze, że powstała taka książka.
  • Co dzieje się z ciałem po śmierci? Nie duszą, nie świadomością tylko ciałem. • Na to pytanie odpowiada nam szczegółowo i dokładnie Adam Rygiel- balsamista. • Książka ta zmienia nasze nastawienie do życia, zaczynamy je bardziej doceniać ale również zmienia nastawienie do samej śmierci, nie straszy przed nią, nie wyolbrzymia i nie analizuje co czeka na nas po niej lecz pozwala czytelnikowi spojrzeć na nią z innej strony i oswoić się z myślą, że to coś naturalnego i nieuniknionego. • Czytając tą pozycję naprawdę dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy: jak wygląda przygotowywanie zwłok do pochówku, co dzieje się z ludzkim ciałem po śmierci a także jak wygląda praca balsamistów. Pozycja godna polecenia.
  • Jak dla mnie - tytuł nietrafiony. Książka jest o tym, co dzieje się z ludzkim ciałem od momentu zgonu do momentu pochówku. Opowiada o tym Pan Adam-pierwszy polski balsamista. Książka to wywiad-rzeka : jak wygląda praca i dzień powszedni osób zajmujących się osobami po śmierci. Temat trudny, bolesny, często pomijamy i taki....ciekawy. • Jednak pokazany tak : z wyczuciem, taktem i delikatnością. Pod wieloma zdaniami Pana Ragiela mogłabym się podpisać jak pod własnymi. Nie ma pobożności, epatowania wiarą czy naukami Kościoła. • I na koniec zacytuję wypowiedź jednego ze współpracowników Pana Adama : "Trzeba tak żyć, jakby każdy dzień był ostatni, i dbać o swój komfort psychiczny, nie szukać problemów tam, gdzie ich nie ma, nie przejmować się pierdołami''.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo