• Z całą odpo­wied­zial­nośc­ią polecam te pozycję.
  • „Zakochana zakonnica” to historia o poszukiwaniu własnej drogi i miejsca w życiu, o wyborach, które niestety nie zawsze są trafne i często też są podejmowane pochopnie, ale też o tym, że zawsze można zmienić zdanie i iść dalej inną drogą. Historia ta pokazuje też blaski i cienie życia za murami zakonnymi. Książka oparta została na prawdziwych wydarzeniach. Przyznam, że nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda życie za zakonnymi murami i sięgając po tę książkę tak naprawdę nie wiedziałam czego się spodziewać. To co autorka tutaj zaprezentowała wywołało we mnie lawinę skrajnych emocji. Naprawdę, czegoś takiego się nie spodziewałam. • Podczas czytania czułam niedowierzanie, wręcz szok. Nie potrafię zrozumieć, jak ktoś, kto uczy nas o miłości bliźniego, szacunku i o tym, że Bóg jest miłością, może się tak zachowywać i tak traktować drugiego człowieka. Na szczęście nie każda zakonnica lub ksiądz tak postępują, choć zawsze się trafi czarna owca, która "psuje stado", tak jak w każdym środowisku. Mimo trudnego tematu książka wciąga i jest nieodkładalna. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie i polecam przeczytać 🙂 warto 🙂
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo