• W książkach swoich obficie cytuje Pismo Święte,KKK, jak również- niektórych świętych. Jednak wplata wątki sprzeczne z nauką Kościoła, takie jak okultyzm, magia,kult bogini (uważa, że Maryja jest inkarnacją bogini). Ten kult opisuje w kolejnej książce: " Nad brzegiem rzeki usiadłam i płakałam..." Świadomy tych sprzeczności chrz­eści­jańs­kich­ czytelnik, z pewnością je zauważy. Powieść ( jak każda inna tego autora) taka inna! Zawiera wątki psychologiczne(jak odnaleźć siebie? jak znaleźć cel w swoim życiu?), • dlatego nie da się jej przeczytać szybko. Każde zdanie wprowadza w świat Paola Coelho. W "Pielgrzymie"autor opisuje o ludziach prostych, przypadkowo spotkanych i to są dla autora rzeczy niezwykłe. Choć wielu z nas będzie krytykować i przeczyć, świat autora, jak mi się wydaje jest po trosze światem każdego z
    +2 trafna
  • Książka debiutancka, którą przeczytałam po "Alchemiku" i którą odebrałam nieco inaczej, żeby nie powiedzieć gorzej. "Alchemik" jak dla mnie jest lepszy.Książka wycisza, pozwala a wręcz kieruje, by pomyśleć nad światem, nad drogą życia. Polecam nie tylko osobom wierzącym, ale również tym, którzy potrzebują zadumy nad własną drogą miłości, tolerancji, tradycji. Dla mnie to dobra lektura, chociaż daleka od moich poglądów.
  • Po książkę sięgnęłam tylko ze względu na tematykę Camino de Santiago. Niestety nie spełniła moich oczekiwań, a ciągłe mieszanie tradycji chrz­eści­jańs­kich­ z jakimiś obrzędami okultystycznymi czy innymi jest w tej książce irytujące.
  • Pielgrzym- został przeze mnie zakupiny niedługo po przeczytaniu tytułu "Nad brzegiem rzeki Piedry". Miałam nadzieję, że będzie się go czytać tak samo przyjemnie, jednak ciut się zawiodłam. Do książki przysiadałam kilkakrotnie z dużymi odstepami czasowymi. Całą przeczytałam wiele lat po kupieniu i stwierdzam, że warto. Porusza ona wiele aspektów religijnych do, których trzeba dorosnąć aby je zrozumieć.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo