Lokalizacja

Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańska 1, Kraków
WYDARZENIE
2017-5-18
T18:00
15.05.2017Forum Księgarzy Krakowskich. Walka o przetrwanie.
[awatar]
Biblioteka Kraków

Zapraszamy księgarzy i czytelników do uczestnictwa w spotkaniu pod wymownym tytułem „Walka o przetrwanie”. Wydarzenie to, swoiste Forum Księgarzy Krakowskich, ma charakter panelu dyskusyjnego.

Dyskusja poświęcona będzie problemom małych krakowskich księgarń, które od dłuższego czasu zmagają się z trudnościami, jakie przyniósł wolny rynek oraz pojawienie się sieciowych molochów księgarskich, nowych mediów i nośników zapisu, a także Internetu. Mamy nadzieję, że to spotkanie zainicjuje kolejne panele dyskusyjne, które będą odbywać się w Salonie Literackim Biblioteki Kraków.

Sytuację na rynku książki omówi i dyskusję poprowadzi red. Włodzimierz Jurasz (Dziennik Polski), udział w niej wezmą:

DARIA BĘDKOWSKA – prze­dsta­wici­elka­ Kawiarni Literackiej
Sposoby zdobywania klientów poprzez wiązanie ich z księgarnią, organizowanie spotkań autorskich oraz innych eventów. Znaczenie specjalizacji w ofercie.

ZUZANNA MIGO-ROŻEK – antykwariuszka, wiceprezes Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich.
Specyfika handlu książką antykwaryczną, polityka władz samorządowych Krakowa w kwestii lokali w zasobach komunalnych. Rola wsparcia w postaci dofinansowania działań promocyjnych przez miasto.

GRZEGORZ CIEPŁY – wydawnictwo vis-a-vis/etiuda.Problemy małych wydawnictw w dotarciu do klienta, współpraca z hurtowniami, kontakty bezpośrednie z księgarzami.

KATARZYNA OLESIAK – Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa
Polityka miasta w stosunku do handlu książką. Rola i wysokość dofi­nans­owyw­ania­ wydarzeń organizowanych w placówkach księgarskich. Polityka lokalowa – przetargi celowe.

salon_literacki_maj.jpg


salon_literacki_maj.jpg salon_literacki_maj
jpg, 282 KiB, 1500x2121
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo