09.12.2016Darmowe e-booki i czytniki książek elektronicznych w Podgórskiej Bibliotece!

Darmowe e-booki i czytniki książek elektronicznych w Podgórskiej Bibliotece!

Setki najnowszych tytułów bestsellerowych autorów, wiele dzieł klasycznych, lektury szkolne, bogate spectrum podręczników akademickich i cenionych publikacji naukowych o szerokim zakresie tematycznym, a wszystko dostępne natychmiast po wyszukaniu w internetowym katalogu Podgórskiej Biblioteki Publicznej. Czyż nie jesteśmy wyjątkową biblioteką?

Nasz katalog to nie tylko wyszukiwarka informacji o tradycyjnych zbiorach bibliotecznych. To również brama do dostępnych on-line wartościowych publikacji elektronicznych. We wrześniu 2014 roku zain­deks­owal­iśmy­ w katalogu zasoby portalu Wolne Lektury, w styczniu 2015 roku 2 tys. publikacji elektronicznych dostępnych na platformie naukowej IBUK Libra, a w listopadzie 2016 r. - kilkanaście tysięcy e-booków z oferty Legimi.

Już na etapie wyszukiwania możecie wybrać między dostępem do fizycznej książki w bibliotece, a pobraniem treści z portalu. Aby mieć dostęp do pełnej treści tych dokumentów, wystarczy w dowolnej filii bibliotecznej odebrać odpowiednie kody PIN. To jednak nie koniec!

Jak czytać? Na komputerze, urządzeniach mobilnych, czytnikach e-booków...

W styczniu 2016 r. Czytelnia Główna (Teligi 24) poszerzyła swoją ofertę o możliwość wypożyczania czytników książek elektronicznych. Na dwa tygodnie możecie wypożyczyć 11 modeli PocketBook Touch Lux 3 oraz na miejscu skorzystać z 2 modeli Kindle Voyage – „najostrzejszego czytnika świata”. Od grudnia e-czytniki (PocketBook oraz inkBOOK) są dla Was dostępne również w Filiach: nr 5 (Swoszowice), nr 9 (Halszki 1), nr 13 (Powroźnicza 2), nr 14 (Spółdzielców 3), nr 20 (Borsucza 12) oraz nr 21 (Zachodnia 7/3a).

Z tego trzeba skorzystać!

Regulamin wypożyczania czytników książek elektronicznych

ebooki czytniki.png


ebooki czytniki.png ebooki czytniki
png, 580 KiB, 940x633
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Kraków PBP
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo