21.06.2016 W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi

„W poszukiwaniu źródła- korzenie cywilizacji na Ziemi”, to książka opisująca zaginione, zaawansowane cywilizacje istniejące w prehistorii. Opierając się o materiały naukowe i przekazy wizjonerskie autor odtworzył zapomnianą historię imperiów, które osiągnęły dominację na Ziemi w czasach preh­isto­rycz­nych­. Chodzi przede wszystkim o królestwo Atlantydy, Mu, neolityczną kulturę pochodzącą z terenów obecnej Turcji oraz cywilizację starożytnego Egiptu rozwijającą się na długo przed szacowanym przez naukowców okresem.

Temat Atlantydy rozpatrywany jest na podstawie badań geologicznych, które jednoznacznie potw­ierd­zają­cych­, że na Atlantyku istniał niegdyś ląd, gdzie było wystarczająco dużo miejsca ma rozwój ośrodka cywilizacyjnego. Co więcej, autor opisuje samą kulturę atlantydzką odwołując się do dialogów Platona- „Timajos” i „Krytias”- a także przekazów wizjonerskich E. Cayce’a i Michała Papierskiego. Co ciekawe, wiele z przesłań Amerykanina o Atlantydzie można potwierdzić w rzeczywistości, co zostało szeroko opisane w publikacji. Cayce opisał zaginioną Atlantydę, jako niezwykle rozwiniętą kulturę przekraczającą możliwościami tech­nolo­gicz­nymi­ naszą dzisiejszą cywilizację. Rzeczą niemożliwą jest, by człowiek żyjący w pierwszej połowie XX wieku był w stanie dokonać tak skrupulatnego opisu kultury, której postęp był zupełnie sprzeczny z ówcześnie panującym światopoglądem. Drugim ośrodkiem kulturowym- cywilizacja Mu, położona na Oceanie Spokojnym- scha­rakt­eryz­owan­a została na podstawie licznych materialnych pozostałościach po znacznie bardziej rozwiniętej kulturze, niż tubylcy z wysp Pacyfiku, w postaci budowli, monumentów, systemów liczbowych i pisma. Autor oparł się także o pracę angielskiego badacza Jamesa Churchworda, który odczytał tablice zawierające historię Mu. Dodatkowo w publikacji bardzo wyczerpująco opisany został kompleks Gunung Padang z Indonezji. Oprócz zaginionych cywilizacji w książce przeczytać można o starożytnym Egipcie i cywilizacji istniejącej w prehistorii na terenach dzisiejszej Turcji. Wbrew powszechnie przyjętym teorią naukowym obie te kultury z powodzeniem rozwijały się w tym samym czasie ponad 12 000 lat temu. Jeżeli chodzi o kulturę wywodzącą się z obszaru zajmowanego obecnie przez Turcję autor skupił uwagę na kompleksie świątynnym Göbekli Tepe, natomiast w przypadku Egiptu zaprezentowane zostały badania naukowe, według których poszczególne budowle nie zostały zbudowane w czasach historycznych, ale znaczne wcześniej.
autorzy365.pl
tylkorelaks.pl

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Psychoskok
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo